Pirtin koulu

Pirtin koulu

Koulussamme on lv. 2022-2023 luokka-asteilla 1.-6. n.710 oppilasta. Opettajia koulussamme työskentelee noin 50. Koulun henkilökuntaan kuuluu lisäksi alun toistakymmentä koulunkäynnin ohjaajaa sekä iltapäivätoiminnan ohjaajaa.

Pirtin koulu on rakennettu vuonna 1998 n. 420 oppilasta varten. Oppilasmäärän kasvun myötä lisätilaa on saatu usiesta viipalerakennuksesta. Päärakennus on jaettu kolmeen soluun, joista löytyy myös työtilat opettajille. Koulussa toimii myös iltapäiväkerho.


Rakennusprojektina Pirtin koulu kuului Euroopan Unionin Thermie-ohjelmaan. Ohjelman tavoitteena oli uuden teknologian sovellutukset energian säästäjänä sekä aurinkoenergian käyttö. Alkuperäisistä teknisistä ratkaisuista on vielä käytössä mm. aurinkoseinän avulla esilämmitettävä raitisilma.



Koulun tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 35

29 August 2022 Thursday
30 August 2022 Thursday
31 August 2022 Thursday
1 September 2022 Thursday
2 September 2022 Thursday
3 September 2022 Thursday
4 September 2022 Thursday

Viikko 36

5 September 2022 Thursday
6 September 2022 Thursday
7 September 2022 Thursday
8 September 2022 Thursday
9 September 2022 Thursday
10 September 2022 Thursday
11 September 2022 Thursday

Viikko 37

12 September 2022 Thursday
13 September 2022 Thursday
14 September 2022 Thursday
15 September 2022 Thursday
16 September 2022 Thursday
17 September 2022 Thursday
18 September 2022 Thursday

Viikko 38

19 September 2022 Thursday
20 September 2022 Thursday
21 September 2022 Thursday
22 September 2022 Thursday
23 September 2022 Thursday
24 September 2022 Thursday
25 September 2022 Thursday

Viikko 39

26 September 2022 Thursday
27 September 2022 Thursday
28 September 2022 Thursday
29 September 2022 Thursday
30 September 2022 Thursday
1 October 2022 Thursday
2 October 2022 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä