Kettulan koulu

Koulutapaturmat - ohjeistus muuttunut

Kaupungin uusi ohje tammikuu 2020 koskien koulupäivän aikaisten tapaturmien ja koulumatkan tapaturmien hoitoa: 

Kuopion kaikki koululaiset on vakuutettu Pohjola-vakuutuksessa ja tapaturman sattuessa koulumatkan aikana tai koulupäivän aikana tulee koululaiset ohjata Pohjola Sairaalaan.

Pohjolan Sairaalan terveysmestarit auttavat ja antavat selkeät ohjeet ja arvion, kannattaako lähteä lääkäriin. Terveysmestari tarkistaa maksullisen lääkäripalveluiden yhteydessä, mitä Pohjola Vakuutuksen vakuutusturva kattaa.

Terveysmestarit palvelevat Pohjola Sairaalan ja Pohjola Vakuutuksen asiakkaita puhelimitse ja uudessa sovelluksessa. Jos terveyshuolet painavat mieltä, lataa Pohjola Sairaala -sovellus tai soita 0100 5225.

Lisätietoja https://www.pohjolasairaala.fi/fi/palvelumme/paivystys

 

Kettulan koulu

Koulumme sijaitsee Kettulanlahdessa idyllisessä paikassa metsän ympäröimänä n. 5 km Kuopion keskustasta pohjoiseen.

Kettulan koulussa työskentelee tällä hetkellä n. 240 oppilasta luokilla 1-6, 11 luokanopettajaa, erityisopettaja, kielten opettaja ja 7 koulunkäynninohjaajaa.
ulkotouhut.jpg

Kettulan koulun tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko5

27 January 2020 Thursday
28 January 2020 Thursday
29 January 2020 Thursday
30 January 2020 Thursday
1 February 2020 Thursday
2 February 2020 Thursday

Viikko6

3 February 2020 Thursday
4 February 2020 Thursday
6 February 2020 Thursday
7 February 2020 Thursday
8 February 2020 Thursday
9 February 2020 Thursday

Viikko7

10 February 2020 Thursday
11 February 2020 Thursday
12 February 2020 Thursday
13 February 2020 Thursday
14 February 2020 Thursday
15 February 2020 Thursday
16 February 2020 Thursday

Viikko8

17 February 2020 Thursday
18 February 2020 Thursday
19 February 2020 Thursday
20 February 2020 Thursday
21 February 2020 Thursday
22 February 2020 Thursday
23 February 2020 Thursday

Viikko9

24 February 2020 Thursday
25 February 2020 Thursday
26 February 2020 Thursday
27 February 2020 Thursday
28 February 2020 Thursday
29 February 2020 Thursday
1 March 2020 Thursday
Ilmoittautuminen

Seuraavat tapahtumat

Hiihtoloma

Hiihtoloma 2.-6.3.2020. Koulu jatkuu Kettulassa lukujärjestyksen mukaisesti 9.3.2020.

Männistön seurakunnan aamunavaus

Männistön seurakunnan aamunavaus klo 9.00-9.15 Kettulan salissa. Oppilaat, jotka eivät osallistu aamunavaukseen opiskelevat aamunavauksen ajan luokassa 213.