Kettulan koulu

Kettulan koulu

Koulumme sijaitsee Kettulanlahdessa idyllisessä paikassa metsän ympäröimänä n. 5 km Kuopion keskustasta pohjoiseen.

Kettulan koulussa työskentelee tällä hetkellä n. 230 oppilasta luokilla 1-6, 11 luokanopettajaa, erityisopettaja, kielten opettaja ja 7 koulunkäynninohjaajaa.
ulkotouhut.jpg

Kettulan koulun tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko44

28 October 2019 Thursday
29 October 2019 Thursday
30 October 2019 Thursday
31 October 2019 Thursday
1 November 2019 Thursday
2 November 2019 Thursday
3 November 2019 Thursday

Viikko45

4 November 2019 Thursday
5 November 2019 Thursday
6 November 2019 Thursday
7 November 2019 Thursday
8 November 2019 Thursday
9 November 2019 Thursday
10 November 2019 Thursday

Viikko46

11 November 2019 Thursday
12 November 2019 Thursday
13 November 2019 Thursday
14 November 2019 Thursday
15 November 2019 Thursday
16 November 2019 Thursday
17 November 2019 Thursday

Viikko47

18 November 2019 Thursday
19 November 2019 Thursday
20 November 2019 Thursday
21 November 2019 Thursday
22 November 2019 Thursday
23 November 2019 Thursday
24 November 2019 Thursday

Viikko48

25 November 2019 Thursday
26 November 2019 Thursday
27 November 2019 Thursday
28 November 2019 Thursday
30 November 2019 Thursday
1 December 2019 Thursday
Ilmoittautuminen

Seuraavat tapahtumat

Ekumeeninen hartaus Kettulan salissa

Kettulan koulun ekumeeninen hartaus. Mukana papit Männistön seurakunnasta, Kuopion ortodoksisesta seurakunnasta ja Katolilaisesta Pyhän Joosefin seurakunnasta. Tilaisuuden ajankohta on klo 11.15-11.55, teemana on joulun odotus, rauha ja oikeudenmukaisuus. Huoltajat ovat myös tervetulleita tilaisuuteen. Oppilaat, jotka eivät osallistu hartauteen käsittelevät saman sisältöisiä aiheita luokassa 213.

Kauneimmat joululaulut Kettulan salissa

Kauneimmat joululaulut Kettulan koulun salissa
Järjestämme kaksi tilaisuutta: Ensimmäinen tilaisuus on klo 18.00-18.50 ja toinen tilaisuus klo 19.00-19.50.
Tapahtuman järjestävät yhteistyössä Kettulan koulun vanhempainyhdistys, koulu ja Männistön seurakunta. Oppilaiden osallistuminen tilaisuuteen on vapaehtoista. Vanhempainyhdistyksen pitämä kahvio on avoinna ruokalassa klo 17.15-19.30.

Tilaisuus on kaikille avoin, lämpimästi tervetuloa.