Hatsalan klassillinen koulu

Ajankohtaista

Tiedoksi: Wilman toimimattomuuden aiheuttaa vanhentunut sertifikaatti

Wilmassa on saattanut esiintyä viime aikoina ongelmia, jotka aiheuttaa vanhentunut sertifikaatti. Jos Wilma ei toimi kunnolla, toimi seuraavien ohjeiden mukaan:
  • Puhelin tai tabletti kannattaa ensi päivittää uusimpaan käyttöjärjestelmäversioon. Päivityksen jälkeen kannattaa kokeilla wilman toimivuutta uudestaan. Jos wilma ei vieläkään toimi selaimen kautta, seuraavaksi kannattaa kokeilla alla olevaa ohjetta.
  • Ohje sertifikaatin asennukseen puhelimessa / tabletissa:
    1. Mene laitteella osoitteeseen https://www.ssl.com/repository/SSLcomRootCertificationAuthorityRSA.crt
    2.  Lataa tiedosto
    3.  Avaa tiedosto
    4.  Jos puhelimessasi on suojakoodi, kysyy asennus suojakoodia.
    5.  Anna sertifikaatille nimi esim. Wilma
    6. Hyväksy sertifikaatin asennus painamalla ”OK”
  • Termit voivat vaihdella laitemallista riippuen. Sertifikaatin saa asennettu latauksen jälkeen myös puhelimen asetuksista > turvallisuus/suojaus.
  • Osalla käyttäjistä sertifikaatti on pitänyt poistaa ja asentaa uudestaan.

Muistetaan vielä maskit!
    • Käytetään maskia asianmukaisesti aina koulun sisätiloissa!
    • Laitetaan maski päähän koulumatkoilla bussissa tai taksissa.
    • Muistetaan laittaa käytetyt maskit roskikseen.
Ajankohtaista tietoa koulun ja Kuopion koronatilanteesta löydät tältä sivulta. Information about coronavirus on this page - also in English/Russian/Arabic.​

Koulun tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko13

29 March 2021 Thursday
30 March 2021 Thursday
31 March 2021 Thursday
1 April 2021 Thursday
2 April 2021 Thursday
3 April 2021 Thursday
4 April 2021 Thursday

Viikko14

5 April 2021 Thursday
6 April 2021 Thursday
7 April 2021 Thursday
8 April 2021 Thursday
9 April 2021 Thursday
10 April 2021 Thursday
11 April 2021 Thursday

Viikko15

12 April 2021 Thursday
13 April 2021 Thursday
14 April 2021 Thursday
15 April 2021 Thursday
16 April 2021 Thursday
17 April 2021 Thursday
18 April 2021 Thursday

Viikko16

20 April 2021 Thursday
22 April 2021 Thursday
23 April 2021 Thursday
24 April 2021 Thursday
25 April 2021 Thursday

Viikko17

26 April 2021 Thursday
27 April 2021 Thursday
28 April 2021 Thursday
29 April 2021 Thursday
30 April 2021 Thursday
1 May 2021 Thursday
2 May 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä