Yhteystiedot

Koulun yhteystiedot


Postiosoite:

Kyminkartanon koulu
Temppelikatu 18

48600 KOTKA

 

Sähköposti:

kyminkartanon.koulu@kotka.fi

Henkilökunnan sähköpostit lähetetään muodossa etunimi.sukunimi@kotka.fi

 

Puhelimet:

rehtori Markku Järvinen 040-178 6216 

koulusihteeri Helena Latvala 040- 635 2738 
- koulusihteeri tavattavissa keskiviikkoisin ( perjantaisin etänä ) klo 8.00- 15.00

kiinteistönhoitaja Antti Silvonen 044-702 6719

opettajainhuone 040-688 3712

tekninen työ 040-688 3822

iltapäivätoiminta 040-635 2139

kouluterveydenhoitaja Arja Lainio 040-652 6535
arja.lainio@kymsote.fi 

Koulukuraattori 040-6373170

Opettajat ja luokat

Opettajat ja luokat lukuvuonna 2021-2022

Opettajainhuone 040-6883712

Tekninen työ 040-6883822

Opettajainhuone sijaitsee vanhan päärakennuksen 1. kerroksessa, käynti Haminan puoleisesta päätyovesta. Oppilaiden kotiväki tavoittaa opettajan useimmiten parhaiten Wilma -viestijärjestelmän kautta tai suoraan puhelinnumerosta

1 A Saara Streng saara.streng@kotka.fi puh 040-1208563

1 B Petra Hitsala  petra.hintsala@kotka.fi puh 040-1208552

2 A Tiina Tammisto  tiina.tammisto@kotka.fi puh 040-1208564

2 B Katja Marttila katja.marttila@kotka.fi puh 040-1208560

2 C Anu Laitinen anu.laitinen@kotka.fi puh 040-12085572

3 A Mervi Kainulainen mervi.kainulainen@kotka.fi puh 040-1208555


3 B Antti Koivisto antti.koivisto@kotka.fi puh 040-1208556

4 A Tiina Määttänen tiina.maattanen@kotka.fi puh 040-040-1208561

4 B Tuija Ljokkoi tuija.ljokkoi@kotka.fi puh 040-1208559

5
A Mari Huttunen mari.huttunen@kotka.fi puh 040-1208554

5
B Markku Järvinen  markku.jarvinen@kotka.fi puh 040-1786216



englanti:  Sanna Pesari  sanna.pesari@kotka.fi puh 040-1208562

ortodoksiuskonto: Saara Mielonen  saara.mielonen@kotka.fi

resurssiopettaja: Amira Seppänen  amira.seppanen@kotka.fi puh 040-1208558

erityisopettaja: Leena Harsia  leena.harsia@kotka.fi puh 040-1208551

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä