Yhteystiedot

Koulun yhteystiedot


Postiosoite:

Kyminkartanon koulu
Temppelikatu 18

48600 KOTKA

 

Sähköposti:

kyminkartanon.koulu@kotka.fi

Henkilökunnan sähköpostit lähetetään muodossa etunimi.sukunimi@kotka.fi

 

Puhelimet:

rehtori Markku Järvinen 040-178 6216 
koulusihteeri Helena Latvala 040- 635 2738 
- koulusihteeri tavattavissa keskiviikoisin ja perjantaisin klo 8.00- 15.00

kiinteistönhoitaja Antti Silvonen 044-702 6719

opettajainhuone 040-688 3712

tekninen työ 040-688 3822

iltapäivätoiminta 040-635 2139

kouluterveydenhoitaja Pia Harju 040-652 6535
pia.harju@kymsote.fi 

Koulukuraattori 040-744 8509

Opettajat ja luokat

Opettajat ja luokat lukuvuonna 2019-2020

Opettajainhuone 040-6883712

Tekninen työ 040-6883822

Opettajainhuone sijaitsee vanhan päärakennuksen 1. kerroksessa, käynti Haminan puoleisesta päätyovesta. Oppilaiden kotiväki tavoittaa opettajan useimmiten parhaiten Wilma -viestijärjestelmän kautta.

1 A Katja Marttila  katja.marttila@kotka.fi

1 B Anu Laitinen  anu.laitinen@kotka.fi

2 A Tiina Määttänen  tiina.maattanen@kotka.fi

2 B Tuija Ljokkoi  tuija.ljokkoi@kotka.fi

3 A Mari Huttunen mari.huttunen@kotka.fi

3 B Markku Järvinen markku.jarvinen@kotka.fi

3-4 C Antti Koivisto antti.koivisto@kotka.fi

4 A Saara Streng saara.streng@kotka.fi

4 B Onerva Heikkilä onerva.heikkila@kotka.fi

5 A Tiina Tammisto  tiina.tammisto@kotka.fi

5 B Mervi Kainulainen mervi.kainulainen@kotka.fi

5 C Hanna Huovila  hanna.huovila@kotka.fi


englanti:  Sanna Pesari  sanna.pesari@kotka.fi

ortodoksiuskonto:  Jarko Häkkinen  jarko.hakkinen@kotka.fi

resurssiopettaja: Anne Lehtonen anne.lehtonen@kotka.fi

erityisopettaja:Sabina Elo sabina.elo@kotka.fi