Vesangan jälkkäri

VESANGAN JÄLKKÄRI

Tervetuloa Vesangan Jälkkärin sivuille!

Jälkkäri on ohjattua ja monipuolista iltapäivätoimintaa, jota järjestetään Jyväskylässä koulujen yhteydessä. Jälkkäriin voivat osallistua 1. ja 2. luokan oppilaat sekä erityisen tuen päätöksen saaneiden 1. – 5. -luokkalaiset. Jälkkäri-toimintaa järjestetään arkisin kello 13.00–17.00 välisenä aikana. Jyväskylän kaupunki vastaa Jälkkäri-toiminnan koordinoinnista, arvioinnista ja valvonnasta. Lisää Jälkkäri-toiminnasta voit lukea täältä.

Tavoitat meidät Wilmasta tunnuksella Vesangan jälkkärin ohjaajat, jonne toivomme yhteydenotot, kuten läsnäolopäivät. Tavoitat meidät myös numerosta 040-848 9547, johon toivomme tekstiviestein äkilliset muutokset liittyen lapsen Jälkkäripäivään.

Jälkkärissä ohjaajina toimivat
Sari Lahdesvesi-Äijänen
Seija Kuitunen
Elina Järvinen

Jälkkärin toimintakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko44

28 October 2019 Thursday
29 October 2019 Thursday
30 October 2019 Thursday
31 October 2019 Thursday
1 November 2019 Thursday
2 November 2019 Thursday
3 November 2019 Thursday

Viikko45

4 November 2019 Thursday
5 November 2019 Thursday
6 November 2019 Thursday
7 November 2019 Thursday
8 November 2019 Thursday
9 November 2019 Thursday
10 November 2019 Thursday

Viikko46

11 November 2019 Thursday
12 November 2019 Thursday
13 November 2019 Thursday
14 November 2019 Thursday
15 November 2019 Thursday
16 November 2019 Thursday
17 November 2019 Thursday

Viikko47

18 November 2019 Thursday
19 November 2019 Thursday
20 November 2019 Thursday
21 November 2019 Thursday
22 November 2019 Thursday
23 November 2019 Thursday
24 November 2019 Thursday

Viikko48

25 November 2019 Thursday
26 November 2019 Thursday
27 November 2019 Thursday
28 November 2019 Thursday
29 November 2019 Thursday
30 November 2019 Thursday
1 December 2019 Thursday
Ilmoittautuminen