2a Suvi Kastepohja

Poissaolijoiden tehtävät ja läksyt

Maanantai 26.9.

Kirjoita Minä-vihkoon keromus retkestäsi ja piirrä, väritä siihen sopiva kuva.
Lukukirja: s. 30-31

Matematiikka: Iso-Tuuma s. 43-44

Tiistai 27.9.

Kruu-vihko s. 14-15 Lue aikauiselle ääneen t. 2

Matematiikka: Iso - Tuuma s. 44-47, Pikku-Tuuma s. 12.
Jos ei sinulla ole kirjaa kotona, luettele aikuiselle tasakymppejä alaspäin ja ylöspäinvälillä 1-100.
Aikuinen sanoo, mistä luvusta aloitat.

Viikkosuunnitelma 26.9.-30.9.

Koulupäivät päättyvät aina vartin yli eli 12.15 tai 13.15.
ma: 9.00 - 13.15 
ti: 9.00 - 13.15
ke: KÄ1 klo 9.00 - 13.15 Kä2 klo 9.00-12.15
to:  8.15 - 13.15
pe: KÄ1 klo 9.00- 12.15 ja KÄ2 klo 8.15-13.15


Suomen kielessä ollaan lukukirjassa leivontapuuhissa ja sadonkorjuussa.

Tutkimme myös yhdyssanoja ja aloitamme Kruu-vihkossa kirjallisuusjakson.
Torstaina on meillä kirjastoautovuoro, joten kortit mukaan.

Matematiikassa jatketaan lukualueella 1-100 vertaillen lukuja ja lukujonotaitoja kehittäen.

Ympäristöopissa opiskellaan maatilan eläimiä. Uusia nimityksiäkin saattaa tulla eteen. 

Liikuntaa on vain keskiviikkona. Luvassa on Kahiksen kentällä yleisurheilua kokoa alkuopetuksen voimin heti ruuan jälkeen. Juomapullo on hyvä olla mukana. 

Syksy 2021

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 35

29 August 2022 Thursday
30 August 2022 Thursday
31 August 2022 Thursday
1 September 2022 Thursday
2 September 2022 Thursday
3 September 2022 Thursday
4 September 2022 Thursday

Viikko 36

5 September 2022 Thursday
6 September 2022 Thursday
7 September 2022 Thursday
8 September 2022 Thursday
9 September 2022 Thursday
10 September 2022 Thursday
11 September 2022 Thursday

Viikko 37

12 September 2022 Thursday
13 September 2022 Thursday
14 September 2022 Thursday
15 September 2022 Thursday
16 September 2022 Thursday
17 September 2022 Thursday
18 September 2022 Thursday

Viikko 38

19 September 2022 Thursday
20 September 2022 Thursday
21 September 2022 Thursday
22 September 2022 Thursday
23 September 2022 Thursday
24 September 2022 Thursday
25 September 2022 Thursday

Viikko 39

26 September 2022 Thursday
27 September 2022 Thursday
28 September 2022 Thursday
29 September 2022 Thursday
30 September 2022 Thursday
1 October 2022 Thursday
2 October 2022 Thursday
Ilmoittautuminen

Opettaja

Suvi Kastepohja
suvi.kastepohja@edu.jyvaskyla.fi
046 9222 452
014-2664461 (opehuone)

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä