Koulut ja yhteystiedot

Jyväskylän Unesco-kouluverkon koulut ja yhteyshenkilöt

Jyväskylän kristillinen opisto:
  • Vuokko Saastamoinen (vuokko.saastamoinen@jko.fi
  • Pasi Kekko (pasi.kekko@jko.fi)
  • Mari Ahonen (mari.ahonen@jko.fi)
Jyväskylän yliopisto/OKL 
- OKL koulutuksesta vastaava varajohtaja Eija Aalto (eija.aalto@jyu.fi)

- yhteyshenkilö Anna-Leena Kähkönen (anna-leena.m.kahkonen@jyu.fi) 
- Matti Rautiainen (matti.a.rautiainen@jyu.fi)
- Josephine Moate (josephine.m.moate@jyu.fi)
- Perttu Männistö (perttu.m.mannisto@jyu.fi)
 
 Keltinmäen koulu:
• Kirsi Myyryläinen (kirsi.myyrylainen@jkl.fi)

Kilpisen yhtenäiskoulu
  • Jarmo Ritanen (jarmo.ritanen@jkl.fi)
  • Riitta Lähdesmäki-Puttonen (riitta.lahdesmaki-puttonen@jkl.fi)
Lyseon lukio
  • Anu Vuotari-Filenius (anu.vuotari-filenius@gradia.fi)
  • rehtori Osmo Polas (osmo.polas@gradia.fi)
Jyväskylän Normaalikoulu

Alakoulu
  • rehtori Markus Leppiniemi (markus.leppiniemi@jyu.fi)
  • Mari Kalaja (mari.l.kalaja@jyu.fi)
  • Riitta Harjula (riitta.h.harjula@jyu.fi)

Yläkoulu

  • rehtori Aapo Halonen (aapo.halonen@jyu.fi)
  • Sara Laitiolampi (sara.laitiolampi@jyu.fi)
  • Nina Melander-Ilomäki (nina.melander-ilomaki@jyu.fi)
Tikkalan koulu
• Tiina Jylhä (tiina.jylha@edu.jyvaskyla.fi)
• Kirsi Eronen (kirsi.eronen@edu.jyvaskyla.fi)
• Riina Hänninen (riina.hanninen@edu.jyvaskyla.fi)

Viitaniemen koulu
  • Virpi Kämäräinen (virpi.kamarainen@jkl.fi)
  • Maisa Peltokorpi (maija-liisa.peltokorpi@jkl.fi)
  • Ilkka Eskola (ilkka.eskola@jkl.fi)

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä