Koulut ja yhteystiedot

Sähköpostiosoitteet listana kevät 2019

 

vuokko.saastamoinen@jko.fi; matti.virtala@jko.fi; riitta.komu@jko.fi;

ulla.valleala@jyu.fi; marika.p.peltonen@jyu.fi;

ulla.kiviniemi@jyu.fi; marjo.autio-hiltunen@jyu.fi; matti.a.rautiainen@jyu.fi; ville.sakomaa@jkl.fi; jarmo.ritanen@jkl.fi;olli-matti.komonen@jkl.fi;

riitta.lahdesmaki-puttonen@jkl.fi; ulla.aarnio@gradia.fi; anu.vuotari-filenius@gradia.fi; osmo.polas@gradia.fi; markus.leppiniemi@norssi.jyu.fi; mari.l.kalaja@norssi.jyu.fi; riitta.h.harjula@jyu.fi; sara.laitiolampi@norssi.jyu.fi; nina.melander-ilomaki@norssi.jyu.fi; tiina.jylha@jkl.fi; kirsi.eronen@jkl.fi; jukka.suoniemi@jkl.fi;

virpi.kamarainen@jkl.fi; anne.yliniemi@jkl.fi
ella.laine@jkl.fi

Jyväskylän Unesco-kouluverkon koulut ja yhteyshenkilöt

Jyväskylän kristillinen opisto:
  • Vuokko Saastamoinen (vuokko.saastamoinen@jko.fi
  • Matti Virtala apulaisrehtori (matti.virtala@jko.fi)
  • Riitta Komu (riitta.komu@jko.fi)
- Jyväskylän yliopisto/OKL 
- Ulla Maija Valleala pedagoginen johtaja (ulla.valleala@jyu.fi)

- Marika Peltonen (marika.p.peltonen@jyu.fi)
- Ulla Kiviniemi (ulla.kiviniemi@jyu.fi)
- Marjo Autio-Hiltunen (marjo.autio-hiltunen@jyu.fi)
- Matti Rautiainen (matti.a.rautiainen@jyu.fi)
 
 Keltinmäen koulu:
• Kirsi Myyryläinen (kirsi.myyrylainen@jkl.fi)
• Anu Järventausta (anu.jarventausta@jkl.fi)

Kilpisen yhtenäiskoulu
  • Ville Sakomaa (ville.sakomaa@jkl.fi)
  • Jarmo Ritanen (jarmo.ritanen@jkl.fi)
  • Riitta Lähdesmäki-Puttonen (riitta.lahdesmaki-puttonen@jkl.fi)
Lyseon lukio
  • Ulla Aarnio (ulla.aarnio@gradia.fi)
  • Anu Vuotari-Filenius (anu.vuotari-filenius@gradia.fi
  • rehtori Osmo Polas (osmo.polas@gradia.fi)
Jyväskylän Normaalikoulu

Alakoulu
  • rehtori Markus Leppiniemi (markus.leppiniemi@norssi.jyu.fi)
  • Mari Kalaja (mari.l.kalaja@norssi.jyu.fi)
  • Riitta Harjula (riitta.harjula@norssi.jyu.fi)

Yläkoulu

  • rehtori Aapo Halonen (aapo.halonen@norssi.jyu.fi)
  • Sara Laitiolampi (sara.laitiolampi@norssi.jyu.fi)
  • Nina Melander-Ilomäki (nina.melander-ilomaki@norssi.jyu.fi)
Tikkalan koulu
• Tiina Jylhä (tiina.jylha@jkl.fi)
• Kirsi Eronen (kirsi.eronen@jkl.fi)
• Jukka Suoniemi (jukka.suoniemi@jkl.fi)

Viitaniemen koulu
  • Virpi Kämäräinen (virpi.kamarainen@jkl.fi)
  • Maisa Peltokorpi (maija-liisa.peltokorpi@jkl.fi)
  • Ilkka Eskola (ilkka.eskola@jkl.fi)

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä