Liikuteltava striimaussetti 1

Striimaussetti = CanonXA11 videokamera, jalusta, mikki ja Blackmagic Web Presenter paketti

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 5

30 January 2023 Thursday
31 January 2023 Thursday
1 February 2023 Thursday
2 February 2023 Thursday
3 February 2023 Thursday
4 February 2023 Thursday
5 February 2023 Thursday

Viikko 6

6 February 2023 Thursday
7 February 2023 Thursday
8 February 2023 Thursday
9 February 2023 Thursday
10 February 2023 Thursday
11 February 2023 Thursday
12 February 2023 Thursday

Viikko 7

13 February 2023 Thursday
14 February 2023 Thursday
15 February 2023 Thursday
16 February 2023 Thursday
17 February 2023 Thursday
18 February 2023 Thursday
19 February 2023 Thursday

Viikko 8

20 February 2023 Thursday
21 February 2023 Thursday
22 February 2023 Thursday
23 February 2023 Thursday
24 February 2023 Thursday
25 February 2023 Thursday
26 February 2023 Thursday

Viikko 9

27 February 2023 Thursday
28 February 2023 Thursday
1 March 2023 Thursday
2 March 2023 Thursday
3 March 2023 Thursday
4 March 2023 Thursday
5 March 2023 Thursday
Ilmoittautuminen

Striimaussetti

Pakettiin kuuluu
  • Canon XA11 videokamera, jossa linssinsuojuksella varustettu vastavalosuoja, mikrofonipidike, kahva (HDU-1), kompakti verkkolaite, virtakaapeli, akku ja vara-akku (tehoakku). Muistikortilla on tilaa 128GB.
  • Kevyt ja vakaa Benro KH25 kamerajalusta.
  • Blackmagic Web Presenter paketti, jossa Teranex Mini - Smart Panel.
  • Shure KSM8 dynaaminen mikrofoni, langallinen. Mikkipiuha Proel 7m.
  • Tenba Cinelux 21 -kameralaukku
Käyttöidea
Paketti on suunniteltu erityisesti striimaukseen. Canonin laadukkaalla vieokameralla ja erillisellä mikillä saadaan tallennettua laadukasta kuvaa ja ääntä. Blackmagic Web Presenter kytkee kameran ja mikrofonin verkkolähetykseen. Kamera näkyy tietokoneella Webkamerana. Laitteisto toimii kaikissa järjestelmissä, jotka tukevat USB-webkameraa. Erillisiä ajureita ja asetuksia ei tarvita. Kytkentä videokameraan ja esimerkiksi tietokoneeseen riittää. 

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä