Lego Mindstorms EV3

Lego EV3 Mindstorms 12 robotin luokkasetti

Lainattavana on yksi 12 robotin setti legorobotteja. Robotit sijaitsevat Ylistönmäellä (Ohjelmakaari 10).


Kuvassa yksi education sarjan EV3 koottuna monitoimirobotiksi. Runsaasti osia on jäänyt vielä käyttämättäkin.

Settiin kuuluu

12 kpl Lego EV3 education sarjan robotteja tarvikkeineen. 6 laturia

Lego robottien ohjelmointiin tarvitaan robottien lisäksi ohjelmisto. Täydellinen ohjelmisto on ladattavissa Win ja Mac koneille. Lisäksi riisutumpi sovellus on saatavilla iPadeille, Androidille ja Chromebookeille. Sovelluksellakin pääsee kuitenkin hyvin alkuun.
Sovellukset ohjelmointiin saat ladattua esimerkiksi täältä:
https://education.lego.com/en-us/downloads/mindstorms-ev3

Robotit rakennettu valmiiksi monitoimiroboteiksi joten pääset heti ohjelmoimaan niillä. Jos muuntelet niitä laina-aikana palauta ne kuitenkin seuraavalle koululle monitoimirobotiksi koottuna. 

Materiaalia Lego EV3 robottien hyödyntämiseen ohjelmoinnin opetuksessa: Miten alkuun robotiikassa?

Lego mindstorms EV3, Ylistönmäki

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 44

31 October 2022 Thursday
1 November 2022 Thursday
2 November 2022 Thursday
3 November 2022 Thursday
4 November 2022 Thursday
5 November 2022 Thursday
6 November 2022 Thursday

Viikko 45

7 November 2022 Thursday
8 November 2022 Thursday
9 November 2022 Thursday
10 November 2022 Thursday
11 November 2022 Thursday
12 November 2022 Thursday
13 November 2022 Thursday

Viikko 46

14 November 2022 Thursday
15 November 2022 Thursday
16 November 2022 Thursday
17 November 2022 Thursday
18 November 2022 Thursday
19 November 2022 Thursday
20 November 2022 Thursday

Viikko 47

21 November 2022 Thursday
22 November 2022 Thursday
23 November 2022 Thursday
24 November 2022 Thursday
25 November 2022 Thursday
26 November 2022 Thursday
27 November 2022 Thursday

Viikko 48

28 November 2022 Thursday
29 November 2022 Thursday
30 November 2022 Thursday
1 December 2022 Thursday
2 December 2022 Thursday
3 December 2022 Thursday
4 December 2022 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä