Halssilan koulu

Halssilan koulun kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 39

26 September 2022 Thursday
27 September 2022 Thursday
28 September 2022 Thursday
29 September 2022 Thursday
30 September 2022 Thursday
1 October 2022 Thursday
2 October 2022 Thursday

Viikko 40

3 October 2022 Thursday
4 October 2022 Thursday
5 October 2022 Thursday
6 October 2022 Thursday
7 October 2022 Thursday
8 October 2022 Thursday
9 October 2022 Thursday

Viikko 41

10 October 2022 Thursday
11 October 2022 Thursday
12 October 2022 Thursday
13 October 2022 Thursday
14 October 2022 Thursday
15 October 2022 Thursday
16 October 2022 Thursday

Viikko 42

17 October 2022 Thursday
18 October 2022 Thursday
19 October 2022 Thursday
20 October 2022 Thursday
21 October 2022 Thursday
22 October 2022 Thursday
23 October 2022 Thursday

Viikko 43

24 October 2022 Thursday
25 October 2022 Thursday
26 October 2022 Thursday
27 October 2022 Thursday
28 October 2022 Thursday
29 October 2022 Thursday
30 October 2022 Thursday

Viikko 44

31 October 2022 Thursday
1 November 2022 Thursday
2 November 2022 Thursday
3 November 2022 Thursday
4 November 2022 Thursday
5 November 2022 Thursday
6 November 2022 Thursday
Ilmoittautuminen

Henkinen tuki kriisitilanteessa

Henkinen tuki kriisitilanteessa

Uutiset Ukrainan sodasta huolestuttavat kaikkia ja se voi aiheuttaa lapsissa ja nuorissa ahdistuneisuutta, pelkoa ja fyysistä oireilua. Normaali, tavallinen arkirytmi kuten koulunkäynti, harrastukset ja kaverit luovat turvallisuuden tunnetta. Jos lapsi tai nuori kuitenkin reagoi kriisiuutisiin voimakkaalla tavalla tai muutoin nousee huolta hyvinvoinnista, kannattaa olla matalalla kynnyksellä yhteydessä koulumme oppilashuollon psykologi-, kuraattoriin sekä kouluterveydenhoitajaan. 

Kouluterveydenhoitaja
koululla ma-to ja joka toinen
perjantai

Paula Ruhtinas-
Toivanen
050 312 4742 
avoin vastaanotto oppilaille
ma-to klo 9.45-10.15 ja
klo 13.00-13.30
Koulukuraattori

Suvi Paganus

050 464 4637
puhelinaika ti ja to klo 10-11

Koulupsykologi

Sari
Mäntymaa
050 522 1886
puhelinaika ti ja to klo 10-11



Henkistä tukea ja keskusteluapua Jyväskylässä tarjoavat toimijat löytyvät Henkinen tuki kriisitilanteessa -nettisivuilta. Sivulle on myös koottu
valtakunnallisten toimijoiden linkkejä, esimerkiksi kuinka keskustella lapsen kanssa kriisistä ja siihen liittyvistä tunteista.

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä