Jämsänkosken yhtenäiskoulu

Koulukuljetukset koulun vihkiäispäivänä 25.11.2019

Tarkentuu, erillinen wilmaviesti tulossa ko. päivän suhteen kuljetusoppilaiden huoltajille!
Koulupäivä siis klo 10-15

Aamu/taksikyytien aikataulut suoraan ko. oppilaan takseilta
       
Jyväskylän Liikenne    

Koskenpää 9.20 - Haavisto ent. kauppa 9.35 - Matara 9.40 - Jämsänkoski Neste 9.50

Länsilinjat      
Ehunsalmi 9.10 - Lahnajoki 9.15 - Hopsu 9.25 - Riihijärventie - Jämsänkoski Neste 9.40

Tilausliikenne Lampinen
Mäntäntie 1464 - Tervalantie th - Mäntäntie 1016 - Tervalantie th - Lavakorventie th - Kantalanraitti - Jkosken Neste 9.50

ILTAPÄIVÄ KLO 15 juhlan loputtua

Linja-auto: Jämsänkoski-Haavisto-Koskenpää klo 15.20


LINJA_AUTO Jokilaakson tilausliikenne
Jkoski Yhtenäiskoulu 15.00
     
LINJA_AUTO Länsilinjat    
Jkosken yhtenäiskoulu klo 15

Tervetuloa Jämsänkosken yhtenäiskoulun kotisivuille.

Jämsänkosken yhtenäiskoulussa opiskelee n. 550 oppilasta vuosiluokilla 1-9. Alkuopetuksen 1.-2.luokat sijaitsevat erillisellä Korven koululla, ja vl. 3-9 opiskelevat 1.8.2019 käyttöönotetussa uudisrakennuksessa.

Osoite:

Jämsänkosken yhtenäiskoulu (vl.3-9), Opintie 49,42300 Jämsänkoski (Googlekartta)
Korven koulu (vl.1-2), Korventie 14,42300 Jämsänkoski (Googlekartta)

Hallinto:

rehtori Antti Manninen, p. 0400420267
apulaisrehtori Markus Hyytinen, p. 0408346789

koulusihteeri Heli Suokas, p. 0403578291

sähköposti: etunimi.sukunimi@jamsa.fi

Koulun sähköposti on koulu.jyk@jamsa.fi

Muun henkilökunnan tiedot löytyvät Yhteystiedot -linkistä.

Tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko44

28 October 2019 Thursday
29 October 2019 Thursday
30 October 2019 Thursday
31 October 2019 Thursday
1 November 2019 Thursday
2 November 2019 Thursday
3 November 2019 Thursday

Viikko45

4 November 2019 Thursday
5 November 2019 Thursday
6 November 2019 Thursday
7 November 2019 Thursday
8 November 2019 Thursday
9 November 2019 Thursday
10 November 2019 Thursday

Viikko46

11 November 2019 Thursday
12 November 2019 Thursday
13 November 2019 Thursday
14 November 2019 Thursday
15 November 2019 Thursday
16 November 2019 Thursday
17 November 2019 Thursday

Viikko47

18 November 2019 Thursday
19 November 2019 Thursday
20 November 2019 Thursday
21 November 2019 Thursday
22 November 2019 Thursday
23 November 2019 Thursday
24 November 2019 Thursday

Viikko48

26 November 2019 Thursday
27 November 2019 Thursday
28 November 2019 Thursday
29 November 2019 Thursday
30 November 2019 Thursday
1 December 2019 Thursday
Ilmoittautuminen

Seuraavat tapahtumat

Jämsänkosken yhtenäiskoulun vihkiäisjuhla

Jämsänkosken yhtenäiskoulun 3.-9.luokat ja kutsuvieraat juhlivat maanantaina 25.11. klo 14:00 alkaen koulun vihkiäisjuhlaa liikuntasalissa.

Juhlan jälkeen n. klo 15:00 on juhlakahvit kutsuvieraille ja henkilökunnalle.

Taksvärkki vl. 6-9.

Jämsänkosken yhtenäiskoulun 6.-9.luokkien oppilailla on mahdollisuus osallistua päivätyökeräykseen eli taksvärkkiin. Tästä tulee erillinen tiedote Wilmaan.