Jämsänkosken yhtenäiskoulu

Tervetuloa Jämsänkosken yhtenäiskoulun kotisivuille.

Jämsänkosken yhtenäiskoulussa opiskelee n. 550 oppilasta vuosiluokilla 1-9. Alkuopetuksen 1.-2.luokat sijaitsevat erillisellä Korven koululla, ja vl. 3-9 opiskelevat 1.8.2019 käyttöönotetussa uudisrakennuksessa.

Osoite:

Jämsänkosken yhtenäiskoulu (vl.3-9), Opintie 49,42300 Jämsänkoski (Googlekartta)
Korven koulu (vl.1-2), Korventie 14,42300 Jämsänkoski (Googlekartta)

Hallinto:

rehtori Antti Manninen, p. 0400420267
apulaisrehtori Markus Hyytinen, p. 0408346789

koulusihteeri Pekka Vanhanen, p. 0403578291

sähköposti: etunimi.sukunimi@jamsa.fi

Koulun sähköposti on koulu.jyk@jamsa.fi

Muun henkilökunnan tiedot löytyvät Yhteystiedot -linkistä.

Tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko18

27 April 2020 Thursday
28 April 2020 Thursday
29 April 2020 Thursday
30 April 2020 Thursday
1 May 2020 Thursday
2 May 2020 Thursday
3 May 2020 Thursday

Viikko19

4 May 2020 Thursday
5 May 2020 Thursday
6 May 2020 Thursday
7 May 2020 Thursday
8 May 2020 Thursday
9 May 2020 Thursday
10 May 2020 Thursday

Viikko20

11 May 2020 Thursday
12 May 2020 Thursday
13 May 2020 Thursday
15 May 2020 Thursday
16 May 2020 Thursday
17 May 2020 Thursday

Viikko21

18 May 2020 Thursday
19 May 2020 Thursday
20 May 2020 Thursday
21 May 2020 Thursday
22 May 2020 Thursday
23 May 2020 Thursday
24 May 2020 Thursday

Viikko22

25 May 2020 Thursday
26 May 2020 Thursday
27 May 2020 Thursday
28 May 2020 Thursday
30 May 2020 Thursday
31 May 2020 Thursday
Ilmoittautuminen

Seuraavat tapahtumat

Lukuvuosi päättyy

Oppilaiden koulupäivä klo 8:00-8:30. Koulukuljetukset toimivat tämän aikataulun mukaan. Koulun ulkopuolisia henkilöitä ( vanhemmat ym. ) pyydetään noudattamaan rajoittamistoimenpiteitä ja pitäytyä saapumasta koululle. Oppilas saa luokassaan lukuvuositodistuksen, mahdollisen huomionosoituksen, syövät jäätelön ja osallistuvat etänä Suvivirsi -yhteislauluun n. klo 8:15. Voitte osallistua koulumme opettajien Antti Hulkko ja Reetta Honkavuoren säestämänä yhteislauluun täällä :