Jämsän lukio

Tervetuloa Jämsän lukion kotisivuille!

Jämsän lukio on laadukas yleislukio. Lukion laajaan kieliohjelmaan kuuluvat mm. A-ruotsi, saksa, ranska ja venäjä. Lukion aikana sinulla on mahdollista kehittää osaamistasi kielten lisäksi myös matemaattis-luonnontieteellisissä aineissa, reaaliaineissa, liikunnassa, musiikissa ja kuvataiteissa. Lukio on oiva paikka ponnistaa jatko-opintojen kautta hyväpalkkaisiin ja arvostetuihin ammatteihin.

Lukion toimii uusituissa  ja osittain uusissa tiloissa. Lukiorakennus on varustettu uusilla kalusteilla ja uusin AV-tekniikka mahdollistaa nykyaikaisen oppimisympäristön syntymisen. Liikuntasaliin ja kahteen luokkaan on rakennettu sisäverkko sähköisen ylioppilastutkinnon toteuttamista varten. Lukiossa on myös 3D-tulostin.

Lukion esittelyvideo:
https://dreambroker.com/channel/vfsbhlk0/xkm10tfs

Kalenteri 2020-2021

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko36

31 August 2020 Thursday
1 September 2020 Thursday
2 September 2020 Thursday
3 September 2020 Thursday
4 September 2020 Thursday
5 September 2020 Thursday
6 September 2020 Thursday

Viikko37

7 September 2020 Thursday
8 September 2020 Thursday
9 September 2020 Thursday
10 September 2020 Thursday
11 September 2020 Thursday
12 September 2020 Thursday
13 September 2020 Thursday

Viikko38

14 September 2020 Thursday
15 September 2020 Thursday
16 September 2020 Thursday
17 September 2020 Thursday
18 September 2020 Thursday
19 September 2020 Thursday
20 September 2020 Thursday

Viikko39

21 September 2020 Thursday
22 September 2020 Thursday
23 September 2020 Thursday
24 September 2020 Thursday
25 September 2020 Thursday
26 September 2020 Thursday
27 September 2020 Thursday

Viikko40

28 September 2020 Thursday
29 September 2020 Thursday
30 September 2020 Thursday
1 October 2020 Thursday
2 October 2020 Thursday
3 October 2020 Thursday
4 October 2020 Thursday
Ilmoittautuminen

Tiedotteita

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä