5. - 6. luokka / Laura Weckman

5.-6. lk:n Lukujärjestys 2017-2018

klo Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
8.30-9.15 AI EN5/RU6 HI LI EN5/AI6
9.30-10.15 BG BG EN5/RU6 LI YH
10.30-11.15 KU BG AI5/EN6 AI5/EN6 MA
  RUO- KAI- LU    
11.45-12.30 MA MA UE MU AI
12.45-13.30 HYB5/UE6 TN/TS AI    
13.30-14.15   TN/TS MA    

Hyviä käyttämiämme sivustoja

Enkun sanastoa suosittelen harjoittelemaan Quizletin avulla. Olemme oppilaiden kanssa käyttäneet sitä tunneilla.

Musiikintunnilla tutustuimme sinfoniaorkesteriin Ylen Orkesterikoneen avulla.  Sitä kannattaa kokeilla itsenäisesti kotonakin. Voit esimerkiksi kuunnella ääninäytteitä soittimista.

Tästä löydät myös historian tunnilla luomamme Padlet-seinän.

Kymmensormijärjestelmää pääset harjoittelemaan Näppistaiturin avulla kirjautumalla Googleen eduaanekoski.net -tunnuksillasi (muotoa etunimi.sukunimi@eduaanekoski.net)

Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko27

29 June 2020 Thursday
30 June 2020 Thursday
1 July 2020 Thursday
2 July 2020 Thursday
3 July 2020 Thursday
4 July 2020 Thursday
5 July 2020 Thursday

Viikko28

6 July 2020 Thursday
7 July 2020 Thursday
8 July 2020 Thursday
9 July 2020 Thursday
10 July 2020 Thursday
11 July 2020 Thursday
12 July 2020 Thursday

Viikko29

13 July 2020 Thursday
14 July 2020 Thursday
15 July 2020 Thursday
16 July 2020 Thursday
17 July 2020 Thursday
18 July 2020 Thursday
19 July 2020 Thursday

Viikko30

20 July 2020 Thursday
21 July 2020 Thursday
22 July 2020 Thursday
23 July 2020 Thursday
24 July 2020 Thursday
25 July 2020 Thursday
26 July 2020 Thursday

Viikko31

27 July 2020 Thursday
28 July 2020 Thursday
29 July 2020 Thursday
30 July 2020 Thursday
31 July 2020 Thursday
1 August 2020 Thursday
2 August 2020 Thursday
Ilmoittautuminen