Tunkkarin koulu

Koulun henkilökunta

Eskarit: Mervi Tikkakoski puh. 040 9625 147, mervi.tikkakoski@veteli.fi
1-2 lk: Paula Rita puh. 050 3224 549, paula.rita@veteli.fi

3-4 lk: Satu Tuominiemi puh. 050 5790 170, satutu@veteli.fi
Erityisopetus: Karoliina Hietalahti puh. 040 6159 903
Koulunkäynninohjaajat: Heli Virkkala, Sari Haapasalo, Anne Haapala puh. 050 5790 165
Ruokahuolto/siivous: Marika Luoma puh. 050 5790 148
Talonmies: Joonas Heikkilä puh. 050 5790 185
Iltapäiväkerho: Heli Virkkala (vastaava ohjaaja) puh. 050 5790 165
Koulukuraattori: Sarita Pohjolainen puh. 050 5790 166
Kouluterveydenhoitaja: Terttu Alanko puh. 040 8045 629

Sivistysjohtaja: Maria Keltti-Heikkilä puh. 050 5790 114
maria.keltti@veteli.fi

Koulutoimisto: Pauliina Koivisto puh. 050 5790 107
pauliina.koivisto@veteli.fi

Tapahtuma/tilavaraukset

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 35

29 August 2022 Thursday
30 August 2022 Thursday
31 August 2022 Thursday
1 September 2022 Thursday
2 September 2022 Thursday
3 September 2022 Thursday
4 September 2022 Thursday

Viikko 36

5 September 2022 Thursday
7 September 2022 Thursday
8 September 2022 Thursday
9 September 2022 Thursday
10 September 2022 Thursday
11 September 2022 Thursday

Viikko 37

12 September 2022 Thursday
13 September 2022 Thursday
14 September 2022 Thursday
15 September 2022 Thursday
17 September 2022 Thursday
18 September 2022 Thursday

Viikko 38

19 September 2022 Thursday
21 September 2022 Thursday
22 September 2022 Thursday
23 September 2022 Thursday
24 September 2022 Thursday
25 September 2022 Thursday

Viikko 39

26 September 2022 Thursday
27 September 2022 Thursday
28 September 2022 Thursday
29 September 2022 Thursday
30 September 2022 Thursday
2 October 2022 Thursday
Ilmoittautuminen

Koulumme järjestyssäännöt

Vetelin koulujen järjestyssäännöt (OPS 2016)

1. Arvomme ovat RAKKAUS, REIPPAUS JA ROHKEUS. Näiden arvojen mukaan toimimme koulussa.

2. Käyttäydyn ystävällisesti ja huomaavaisesti toisia kohtaan. Tervehdin toisia. Käyttäydyn asiallisesti ja pyrin toiminnallani edistämään koulumme viihtyisyyttä ja yhteishenkeä. En kiusaa ketään.

3. Kouluaikana annan kaikille työrauhan ja käytän matkapuhelinta ja muita sähköisiä laitteita tunneilla vain opettajan luvalla. Saavun tunnille ajoissa ja kaikki opiskeluvälineet mukanani. Ulkovaatteet jätän naulakkoon.

4. Puutun kaikkeen kiusaamiseen ja muihin havaitsemiini epäkohtiin.

5. Noudatan henkilökunnan antamia ohjeita.

6. Vietän välitunnit niille varatulla alueella enkä poistu koulun alueelta ilman opettajan lupaa.

7. Noudatan koulun aikatauluja ja annan selvitykset poissaoloistani.

8. Kouluruokailussa noudatan hyviä ruokailutapoja enkä käytä matkapuhelinta ruokapöydässä.

9. Kohtelen koulun sekä toisten omaisuutta hyvin ja olen korvausvelvollinen aiheuttamastani vahingosta. Edistän aktiivisesti kouluympäristömme siisteyttä.

10. Myös koulumatkoilla toimin koulun arvojen mukaisesti sekä noudatan liikennesääntöjä.

Ruokalista

Vk Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
1. Jauhelihapihvit, perunamuusi, paprika-ananas-vihersalaatti, salaatinkastike, sinappi, ketsuppi Riisipuuro, kuningatarkiisseli, leikkele, ruisleipä, tuorepala tai viipaleet Juustoinen kasvispatakiusaus, vihersalaatti, salaatinkastike Jauhelihakeitto, juusto, tuorepala, hedelmä, vaalea vuokaleipä Kalapuikot, muusi, pinaattinen kermaviili-majoneesikastike, jäävuori-meloni-porkkanaraaste-salaatti
2. Kanapuikot, muusi, viher-kurkku-paprika-salaatti, salaatinkastike Kermainen kalakeitto, tuorepala tai hedelmälohkot, juustoruisleipä Jauhelihalasagnette, ananas-kurkku-vihersalaatti Nakkikeitto, juusto, tuorepala tai viipaleet, hedelmä, patonki Kasvispihvit, perunamuusi, kermaviili-kurkku-omenakastike, frisee-jäävuori-tomaatti-hunajamelonisalaatti
3. Broilerkastike, riisi, kiinankaali-kurkku-persikkasalaatti, salaatinkastike Ohrasuurimopuuro, puolukkakiisseli, leikkele, tuorepala- tai viipaleet, ruisleipä Yrttikala/Pohjolan kalapihvi, yrtti-kermakastike, perunamuusi, porkkana-ananas-raaste, punajuuriviipaleet Lihakeitto, juusto, tuorepala tai viipaleet, hedelmä, vaalea vuokaleipä Päivän ruoka
4. Nakkikastike, perunat, viher-kurkku-melonisalaatti, puolukkahillo, salaatinkastike Kasvissosekeitto, juusto, leikkele, hedelmä, sämpylä Pyttipannu, porkkana-ananasraaste, tomaattirelish Hernekeitto, sulatejuusto, tuorepala, (pannari, mansikkasurvos), näkkäri Uunikala/limekala, perunat, kiinankaali-mandariini-tomaatti-salaatti, punajuuriviipaleet, salaatinkastike
5. Uunimakkara, perunamuusi, viher-kurkku-kartanonherkkusalaatti, salaatinkastike, sinappi Mannapuuro, mansikkakiisseli, leikkele, tuorepala, hedelmä, ruispala Tacovuoka, porkkana-päärynäraaste Aurinkoinen broilerkeitto, juustoviipaleet, tuorepala tai viipaleet, hedelmä, vaalea leipä Bataattipihvi, muusi, hedelmäinen jugurttikastike, viher-suolakurkku-tomaattisalaatti



6. Makaroni-jauhelihalaatikko, viher-päärynä-tomaattisalaatti, salaatinkastike, tomaattiketsuppi Unkarinkeitto, juusto, sämpylä, tuorepala tai viipaleet Kanapyörykkä, vaalea kastike, perunat, jäävuori-kurkku-melonisalaatti Savulohikeitto, juusto, tuorepala, hedelmä, ruisvuokaleipä Jauhalihakastike, perunat, raejuusto, porkkanaraaste

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä