Tunkkarin koulu

Syksyn kerhot Tunkkarin koululla


TI 14.00-15.00 Sählykerho, ohj. Maria Mortensen
KE 14-15 Telinevoimistelukerho 0-2 lk, klo 15-16 3-4lk ohj. Marja Tunkkari
KE 17-18 4H-kerho, ohj. Sara Finnilä ja Julia Tuomisto
TO 14.30-15.30 Sirkuskerho, ohj. Elina Holopainen

Tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko18

27 April 2020 Thursday
28 April 2020 Thursday
29 April 2020 Thursday
30 April 2020 Thursday
1 May 2020 Thursday
2 May 2020 Thursday
3 May 2020 Thursday

Viikko19

4 May 2020 Thursday
5 May 2020 Thursday
6 May 2020 Thursday
7 May 2020 Thursday
8 May 2020 Thursday
9 May 2020 Thursday
10 May 2020 Thursday

Viikko20

11 May 2020 Thursday
12 May 2020 Thursday
13 May 2020 Thursday
14 May 2020 Thursday
15 May 2020 Thursday
16 May 2020 Thursday
17 May 2020 Thursday

Viikko21

18 May 2020 Thursday
19 May 2020 Thursday
20 May 2020 Thursday
21 May 2020 Thursday
22 May 2020 Thursday
23 May 2020 Thursday
24 May 2020 Thursday

Viikko22

25 May 2020 Thursday
26 May 2020 Thursday
27 May 2020 Thursday
28 May 2020 Thursday
29 May 2020 Thursday
30 May 2020 Thursday
31 May 2020 Thursday
Ilmoittautuminen

Koulun henkilökunta

Eskarit: Mervi Tikkakoski puh. 040 9625 147, mervi.tikkakoski@veteli.fi
1-2 lk: Paula Rita puh. 050 3224 549, paula.rita@veteli.fi

3-4 lk: Satu Tuominiemi puh. 050 5790 170, satutu@veteli.fi
Resurssiopettaja: Karoliina Nikula (2.9. alkaen), puh. 045 2310887

Erityisopetus: Saara Tikkakoski puh 040 7582 764, saara.tikkakoski@gmail.com
Koulunkäynninohjaajat: Heli Virkkala, Sari Haapasalo puh. 050 5790 165
Ruokahuolto/siivous: Marika Luoma puh. 050 5790 148
Talonmies: Joonas Heikkilä puh. 050 5790 185
Iltapäiväkerho: Heli Virkkala (vastaava ohjaaja) puh. 050 5790 165
Koulukuraattori: Sarita Pohjolainen puh. 050 5790 166
Kouluterveydenhoitaja: Terttu Alanko puh. 040 8045 629

Sivistysjohtaja: Maria Keltti-Heikkilä puh. 050 5790 114
maria.keltti@veteli.fi

Koulutoimisto: Pauliina Koivisto puh. 050 5790 107
pauliina.koivisto@veteli.fi

Koulumme järjestyssäännöt

Vetelin koulujen järjestyssäännöt (OPS 2016)

1. Arvomme ovat RAKKAUS, REIPPAUS JA ROHKEUS. Näiden arvojen mukaan toimimme koulussa.

2. Käyttäydyn ystävällisesti ja huomaavaisesti toisia kohtaan. Tervehdin toisia. Käyttäydyn asiallisesti ja pyrin toiminnallani edistämään koulumme viihtyisyyttä ja yhteishenkeä. En kiusaa ketään.

3. Kouluaikana annan kaikille työrauhan ja käytän matkapuhelinta ja muita sähköisiä laitteita tunneilla vain opettajan luvalla. Saavun tunnille ajoissa ja kaikki opiskeluvälineet mukanani. Ulkovaatteet jätän naulakkoon.

4. Puutun kaikkeen kiusaamiseen ja muihin havaitsemiini epäkohtiin.

5. Noudatan henkilökunnan antamia ohjeita.

6. Vietän välitunnit niille varatulla alueella enkä poistu koulun alueelta ilman opettajan lupaa.

7. Noudatan koulun aikatauluja ja annan selvitykset poissaoloistani.

8. Kouluruokailussa noudatan hyviä ruokailutapoja enkä käytä matkapuhelinta ruokapöydässä.

9. Kohtelen koulun sekä toisten omaisuutta hyvin ja olen korvausvelvollinen aiheuttamastani vahingosta. Edistän aktiivisesti kouluympäristömme siisteyttä.

10. Myös koulumatkoilla toimin koulun arvojen mukaisesti sekä noudatan liikennesääntöjä.

Ruokalista

Vk Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
1. Lihapyörykät, kastike, perunat, tuoresalaatti Riisipuuro, puolukkakiisseli, leikkele, ruisleipä, tuorepala tai viipaleet Juustoinen kasvispatakiusaus, vihersalaatti, punajuuriviipaleet Jauhelihakeitto, juusto, tuorekurkku, kaurapatonki, hedelmä Kalapuikot, muusi, kermaviili-kurkku-majoneesikastike, porkkanaraaste
2. Broilerpatukat, muusi, viher-kurkku-paprika-salaatti, salaatinkastike Kermainen kalakeitto, tuorepala tai hedelmälohkot, ruisleipä Jauhelihalasagnette, porkkana-mandariiniraaste Nakkikeitto, juusto, tuorepala tai viipaleet, ruisleipä Kasvispihvit, perunamuusi, frisee-jäävuori-tomaatti-hedelmäsalaatti, kermaviili-kurkku-omenakastike
3. Broilerkastike, riisi, kiinankaali-kurkku-melonisalaatti, salaatinkastike Ohrasuurimopuuro, kuningatarkiisseli, leikkele, tuorepala- tai viipaleet, ruisleipä Texmexkala, muusi, porkkana-ananasraaste, punajuurikuutio tai viipaleet Lihakeitto, juusto, tuorepala tai viipaleet, vaalea vuokaleipä Päivän ruoka
4. Nakkikastike, perunat, viher-tomaatti-kurpitsasalaatti, puolukkahillo Pinaattivelli, kananmuna, leikkele, hedelmä, sämpylä Kinkku-pastavuoka, porkkana-ananasraaste, herkkukurkkuviipaleet Hernekeitto, sulatejuusto, pannari, mansikkasurvos, näkkäri Uunikala, perunat, kiinankaali-kurkku-kastanonherkkusalaatti, punajuuriviipaleet
5. Uunimakkara, muusi, tuoresalaatti, sinappi Mannapuuro, mansikkakiisseli, leikkele, tuorepala, raispala Kebabkiusaus, porkkana-päärynäraaste Broilerkeitto, juustoviipaleet, tuorepala tai viipaleet, vaalea leipä Bataatti-juurespihvit, muusi, perunat, viher-suolakurkku-tomaattisalaatti, raejuusto



6. Makaroni-jauhelihalaatikko, viher-kurkku-tomaattisalaatti Unkarinkeitto, juusto, sämpylä, tuorepala tai viipaleet Kanapihvit, perunamuusi, jäävuori-kurkku-meloni-salaatti savulohikeitto, juusto, rieska, tuorepala Jauhaliha-bolognesekastike, pasta, porkkanaraaste