Uuraisten Koulukeskus

Lukuvuoden 2023-2024 tapahtumia

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 5

29 January 2024 Thursday
31 January 2024 Thursday
1 February 2024 Thursday
2 February 2024 Thursday
3 February 2024 Thursday
4 February 2024 Thursday

Viikko 6

5 February 2024 Thursday
6 February 2024 Thursday
7 February 2024 Thursday
8 February 2024 Thursday
9 February 2024 Thursday
10 February 2024 Thursday
11 February 2024 Thursday

Viikko 7

12 February 2024 Thursday
14 February 2024 Thursday
15 February 2024 Thursday
16 February 2024 Thursday
17 February 2024 Thursday
18 February 2024 Thursday

Viikko 8

19 February 2024 Thursday
20 February 2024 Thursday
21 February 2024 Thursday
22 February 2024 Thursday
23 February 2024 Thursday
24 February 2024 Thursday
25 February 2024 Thursday

Viikko 9

26 February 2024 Thursday
27 February 2024 Thursday
28 February 2024 Thursday
29 February 2024 Thursday
1 March 2024 Thursday
2 March 2024 Thursday
3 March 2024 Thursday
Ilmoittautuminen avoinna
Ilmoittautuminen alkaa myöhemmin
Ilmoittautuminen tehty
Ilmoittautuminen ei ole avoinna

Uuraisten koulujen hiihtomestaruuskilpailut

Lähes 130 innokasta hiihäjää mitteli Hirvasen koulun maastoissa 21.2. Uuraisten koulujen hiihtomestaruusmitaleista. Tunnelma ja asenne olivat todellakin kohdillaan. Erityisen hienoa oli osanotto yläkoululaisten ja etenkin ysiluokkalaisten sarjoissa.

YLÄKOULUN TYTTÖJEN KLL-SALIBANDYTURNAUS

Yläkoulun tyttöjen joukkue osallistui Haapavedellä Koululiikuntaliiton salibandyturnaukseen. Tytöt pelasivat hienosti ja taistelutahto oli kova. Jatkopaikka jäi kuitenkin tällä kertaa saamatta.
Uurainen - Raahe 0 - 3
Uurainen - Haapavesi 2 - 2
Uurainen - Kärsämäki 5 - 2

Hoppee ei oo häppee!

Koulukeskuksen yläkoulun poikien säbätiimi tasiteli hienosti, mutta ei selvinnyt jatkoon KLL:n salibandyturnauksen lohkostaan. Parkano voitettiin 8-3, mutta Nokianvirta oli lukemin 6-3 poikia parempi.

Kuvia Meidän puu -musikaalista

Uuraisten koulukeskuskella esitettiin tänä keväänä koulun omaa musikaalia Meidän puu. Musikaalia kävi katsomassa huikeat 860 ihmistä.

Alla olevan linkin takaa löytyvät valokuvat on ottanut Joel Karnio. Jos jaat kuvia, muistathan mainita myös kuvaajan nimen julkaisun yhteydessä. Lisäksi voit merkata julkaisuusi Joelin Instagram-tilin @joel_karnio_photos

Pääset kuvakansioon klikkaamalla tätä linkkiä.

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä