Höytiän koulu

Höytiän koulun tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 44

31 October 2022 Thursday
1 November 2022 Thursday
2 November 2022 Thursday
3 November 2022 Thursday
4 November 2022 Thursday
5 November 2022 Thursday
6 November 2022 Thursday

Viikko 45

7 November 2022 Thursday
8 November 2022 Thursday
9 November 2022 Thursday
10 November 2022 Thursday
11 November 2022 Thursday
12 November 2022 Thursday
13 November 2022 Thursday

Viikko 46

14 November 2022 Thursday
15 November 2022 Thursday
16 November 2022 Thursday
17 November 2022 Thursday
18 November 2022 Thursday
19 November 2022 Thursday
20 November 2022 Thursday

Viikko 47

21 November 2022 Thursday
22 November 2022 Thursday
23 November 2022 Thursday
24 November 2022 Thursday
25 November 2022 Thursday
26 November 2022 Thursday
27 November 2022 Thursday

Viikko 48

28 November 2022 Thursday
29 November 2022 Thursday
30 November 2022 Thursday
1 December 2022 Thursday
2 December 2022 Thursday
3 December 2022 Thursday
4 December 2022 Thursday
Ilmoittautuminen

Puolukkaretkellä

Höytiällä käytiin tänään perinteisellä puolukkaretkellä. Keli oli aamusta kirpsakka ja aurinkoinen. Oppilaat olivat todella ahkeria keräämään marjoja!

Neloset yökoulussa 18.-19.8.2022

Neloset olivat viettämässä kaunista ja lämmintä elokuun päivää yökoulun merkeissä. Virallisen koulupäivän jälkeen pyöräiltiin saunaan ja uimaan Hiihtomajalle. Saunan lämmetessä teimme kasvitutkimusta ja liikennetehtävän, jonka jälkeen pyöräiltiin takaisin koululle pizzojen tekoon. Mahat täynnä kävimme rakentamassa siskonpedit luokkiin punaiselle koululle ja ilta jatkui käärmeiden askartelulla. Raikas iltasuihku teki hyvää lämpöisen ja hikisen päivän jälkeen. Ennen nukkumaan menoa keräännyimme kertomaan iltasatua. Aamu alkoi synttärionnittelulaululla Marille, jonka jälkeen aamupalapöytä odotti nälkäisiä yökoululaisia. Yökoulupalautteiden perusteella yökoulu oli mahtava kokemus ja sai arvosanaksi kiitettävän! Yökoulu oli open ja ohjaajien mielestä onnistunut ja mukava!

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä