Varilan koulu

Tervetuloa Varilan koulun Peda.net- sivuille

koulu.jpg


Varilan koulu sijaitsee Sastamalan kaupungin Vammalan keskustaajaman eteläisessä osassa.

Koulu on perusopetuksen alakoulu, jossa on luokat 1-6, sekä alakoulun pienryhmiä.

Varilan koulun toiminta-ajatuksena on olla yhteistoiminnallinen tiedon, taidon, taiteen ja elämänhallinnan oppimisen keskus - oppilaan turvallinen kasvupaikka.

Koulukulttuurissa perinteet ovat arvossaan. Musiikki ja kuvataiteet näkyvät arjessa ja juhlassa.

Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko44

31 October 2019 Thursday
1 November 2019 Thursday
2 November 2019 Thursday
3 November 2019 Thursday

Viikko45

8 November 2019 Thursday
9 November 2019 Thursday
10 November 2019 Thursday

Viikko46

11 November 2019 Thursday
14 November 2019 Thursday
15 November 2019 Thursday
16 November 2019 Thursday
17 November 2019 Thursday

Viikko47

18 November 2019 Thursday
19 November 2019 Thursday
20 November 2019 Thursday
21 November 2019 Thursday
22 November 2019 Thursday
24 November 2019 Thursday

Viikko48

26 November 2019 Thursday
27 November 2019 Thursday
28 November 2019 Thursday
29 November 2019 Thursday
30 November 2019 Thursday
1 December 2019 Thursday
Ilmoittautuminen

Seuraavat tapahtumat

Enkkukerho 2. lk

Varhennettua englannin opetusta leikkien, laulaen ja mukavia tehtäviä tehden.

Enkkukerho 2. lk

Varhennettua englannin opetusta leikkien, laulaen ja mukavia tehtäviä tehden.

Yrityskylä 6.lk

Lähtö koululta klo 8.15.
Paluu klo 15 mennessä.