Säkylän yhteiskoulu

Säkylän yhteiskoulu

Tervetuloa Säkylän yhteiskoulun sivuille!

Täältä löydät tietoa koulun käytänteistä ja esimerkiksi koulun yhteystiedot.
Viestintä kodin ja koulun välillä käydään pääsääntöisesti Wilman kautta. 

Opetusuunnitelman perusteiden yleinen osa (yhteiskoulussa 7-9 lk voimassa 1.8.2017 asteittain)

Opetussuunnitelman perusteet vuosiluokat 7-9

Muiden luokka-asteiden opetussuunnitelmat löytyvät Säkylän kunnan sivuilta.

Säkylän sivistyspalvelut on koottu virtuaalikirjaksi, josta pääsee tutustumaan varhaiskasvatuksen, perusopetuksen, lukion, kansalaisopiston, kirjaston, kulttuurin, liikunnan ja nuorisotyön palveluihin. Klikkaa alla olevasta linkistä ja lähde seikkailemaan Säkylän sivistystoimen palvelutarjontaan!

Säkylän virtuaaliesite


Säkylän yhteiskoulun kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 31

1 August 2022 Thursday
2 August 2022 Thursday
3 August 2022 Thursday
4 August 2022 Thursday
5 August 2022 Thursday
6 August 2022 Thursday
7 August 2022 Thursday

Viikko 32

8 August 2022 Thursday
9 August 2022 Thursday
10 August 2022 Thursday
11 August 2022 Thursday
12 August 2022 Thursday
13 August 2022 Thursday
14 August 2022 Thursday

Viikko 33

15 August 2022 Thursday
16 August 2022 Thursday
17 August 2022 Thursday
18 August 2022 Thursday
19 August 2022 Thursday
20 August 2022 Thursday
21 August 2022 Thursday

Viikko 34

22 August 2022 Thursday
23 August 2022 Thursday
24 August 2022 Thursday
25 August 2022 Thursday
26 August 2022 Thursday
27 August 2022 Thursday
28 August 2022 Thursday

Viikko 35

29 August 2022 Thursday
30 August 2022 Thursday
31 August 2022 Thursday
1 September 2022 Thursday
2 September 2022 Thursday
3 September 2022 Thursday
4 September 2022 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä