Kortelan koulu

Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko44

26 October 2020 Thursday
27 October 2020 Thursday
28 October 2020 Thursday
29 October 2020 Thursday
30 October 2020 Thursday
31 October 2020 Thursday
1 November 2020 Thursday

Viikko45

2 November 2020 Thursday
3 November 2020 Thursday
4 November 2020 Thursday
5 November 2020 Thursday
6 November 2020 Thursday
7 November 2020 Thursday
8 November 2020 Thursday

Viikko46

9 November 2020 Thursday
10 November 2020 Thursday
11 November 2020 Thursday
12 November 2020 Thursday
13 November 2020 Thursday
14 November 2020 Thursday
15 November 2020 Thursday

Viikko47

16 November 2020 Thursday
17 November 2020 Thursday
18 November 2020 Thursday
19 November 2020 Thursday
20 November 2020 Thursday
21 November 2020 Thursday
22 November 2020 Thursday

Viikko48

23 November 2020 Thursday
24 November 2020 Thursday
25 November 2020 Thursday
26 November 2020 Thursday
27 November 2020 Thursday
28 November 2020 Thursday
29 November 2020 Thursday

Viikko49

30 November 2020 Thursday
1 December 2020 Thursday
2 December 2020 Thursday
3 December 2020 Thursday
4 December 2020 Thursday
5 December 2020 Thursday
6 December 2020 Thursday
Ilmoittautuminen

Yleisurheilupäivä

Koulumme oppilaat liikkuivat yleisurheilun merkeissä lauantaina 23.9. Tänä vuonna kisattiin luokkajoukkueina, eli jokaisen panos oli tärkeä. Päivän aikana nähtiin paljon hienoja suorituksia, hymyileviä kasvoja, loppuun asti yrittämistä ja kaverin kannustamista.

Koulu 60-vuotta ja avoimet ovet 1.9.2016

1.9.1956 koulutiensä Kortelan koulussa aloitti yhdeksän ekaluokkalaista. Heistä useampi pääsi paikalle juhlistamaan koulun 60-vuotispäivää. Kuvassa keskellä kukitettuna tuon vuoden ekaluokan opettaja Eila Urponen. Lisäksi nykypäivän kouluun tutustuivat Pekka Aaltonen, Anita Bragge, Pentti Varho, Mikko Haaslahti ja Marja-Leena Mattila. Tämä porukka kehui yhteishenkeään ja yhteydenpito onkin jatkunut kaikki nämä vuodet.
Koululla kävi päivän aikana runsaasti nykyisten oppilaiden vanhempia ja isovanhempia sekä koulun entisiä oppilaita. Koulun vanhempainyhdistys järjesti kakkutarjoilun oppilaille ja vierailijoille. Kiitos kaikille mukaan päässeille päivän juhlistamisesta!

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä