Kuivannon koulu

Turvallisuusohjeet koulun oppilaille, huoltajille ja koulun henkilökunnalle

1.Tulethan koululle mahdollisimman lähellä kellojen sointia, jolloin turhaa oleskelua koulualueella vältetään. Aikaisintaan koululle saa tulla viisi minuuttia ennen koulun alkua (paitsi taksi). Opettaja/avustaja hakee oppilaat sisälle, jossa kädet pestään aikuisen valvonnassa, ja opettaja antaa lisäohjeita.

Avustaja on kuljetusoppilaita vastassa pihalla. Kuljetusoppilaat käyttävät käsidesiä tullessaan kouluun. Esikoululaiset tulevat sisälle ja ulkoilevat omalla ajallaan. Piha on jaettu eri luokka-asteille.

2. Sairaana tai flunssan oireisena ei tulla kouluun.

3. Huolellinen käsienpesu on tehtävä sisälle tultaessa, ennen ruokailua, ja wc-käynnin ja aivastamisen / yskäisyn jälkeen.

4. Fyysisiä kontakteja pyritään välttämään. Omissa luokkaryhmissä voidaan pelata joukkuepelejä.

5. Oppilaat ovat koko päivän oman luokkansa kanssa. Joka luokalle on merkitty omat naulakot, WC:t, ruokailupaikat ja ovet, joista kuljetaan.

6. Jokaisella oppilaalla on tarvittavat välineet pulpetissa/laatikossa.

7. Ruokailu on porrastettu: esi-2lk, 3-4lk ja 5-6lk.

 8. Koulun pihalle ei saa jäädä koulun jälkeen leikkimään.

 9. Koulussa pyritään noudattamaan turvavälejä toisiin oppilaisiin ja aikuisiin, niin luokassa, ruokailujonossa kuin käytävillä liikkuessa.

10. Ohjeiden mukaisesti muiden kuin koulun aikuisten oleskelua koulurakennuksessa tai koulualueella tulee välttää. Huoltajien tulee myös välttää koulurakennuksessa oleskelemista. Ensisijaisesti vuorovaikutus tapahtuu puhelimitse tai Wilmaviestein. Huoltajien tulee huolehtia, että oppilas noudattaa turvallisuusohjeita koulumatkojen aikana.

Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko17

26 April 2021 Thursday
27 April 2021 Thursday
28 April 2021 Thursday
29 April 2021 Thursday
30 April 2021 Thursday
1 May 2021 Thursday
2 May 2021 Thursday

Viikko18

3 May 2021 Thursday
4 May 2021 Thursday
5 May 2021 Thursday
6 May 2021 Thursday
7 May 2021 Thursday
8 May 2021 Thursday
9 May 2021 Thursday

Viikko19

10 May 2021 Thursday
11 May 2021 Thursday
12 May 2021 Thursday
13 May 2021 Thursday
14 May 2021 Thursday
15 May 2021 Thursday
16 May 2021 Thursday

Viikko20

17 May 2021 Thursday
18 May 2021 Thursday
19 May 2021 Thursday
20 May 2021 Thursday
21 May 2021 Thursday
22 May 2021 Thursday
23 May 2021 Thursday

Viikko21

24 May 2021 Thursday
25 May 2021 Thursday
26 May 2021 Thursday
27 May 2021 Thursday
28 May 2021 Thursday
29 May 2021 Thursday
30 May 2021 Thursday

Viikko22

31 May 2021 Thursday
1 June 2021 Thursday
2 June 2021 Thursday
3 June 2021 Thursday
4 June 2021 Thursday
5 June 2021 Thursday
6 June 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä