Riihimäki OPS 2016

Kommentointimahdollisuus 1.10.-30.11.

Kommentointiaikaa on jatkettu marraskuun loppuun!


Lokakuussa 2015 on mahdollisuus kommentoida jo valmiiksi saatuja osioita.

Kommentteja voi antaa seuraavista osioista: (Löytyy sivupalkeista kohdan perusopetus alta.)

Laaja-alainen osaaminen.
Hyvinvointi ja oppiminen, yhteistyö.
Arviointi.
Oppilashuolto ja kolmiportainen tuki.
Toimintakulttuuri, monialaiset oppimiskokonaisuudet.

Kommentit luetaan, niihin reagoidaan ja niiden pohjalta muokataan valmista tekstiä.


Oppiainesisältötyön aloitus

Oppiainesisältötyö:

Työ alkaa 14.8.2015 vesopäivässä Polarilla. Kerrotaan yleisesti miten työ alkaa ja etenee.

  • Oppiaineryhmät ovat:
  1. fy-ke-bg-tt-ympäristöoppi, 3-5 jäsentä
  2. äidinkieli ja kirjallisuus 2-3 jäsentä
  3. vieraat kielet 6 jäsentä (en-ru-sa-ve-ra)
  4. matematiikka 2-3 jäsentä
  5. uskonto & et 2-3 jäsentä
  6. historia ja yhteiskuntaoppi 2-3 jäsentä
  7. oppilaanohjaus 1-3 jäsentä
  8. taito- ja taideaineet 8-10 jäsentä (mu, ku, kä, li, ko)

  • Työ korvataan erikseen sovitulla tavalla
  • Ryhmien työ, eli tavoitteiden pilkkominen vuosiluokkatasolle tulee olla valmiina 31.12.2015 mennessä.
  • Kommentointi pedanetissä tammikuu 2016
  • Kommenttien jälkeen työn viimeistely ja tallentaminen 31.3.2016 mennessä.

OPS-kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko17

26 April 2021 Thursday
27 April 2021 Thursday
28 April 2021 Thursday
29 April 2021 Thursday
30 April 2021 Thursday
1 May 2021 Thursday
2 May 2021 Thursday

Viikko18

3 May 2021 Thursday
4 May 2021 Thursday
5 May 2021 Thursday
6 May 2021 Thursday
7 May 2021 Thursday
8 May 2021 Thursday
9 May 2021 Thursday

Viikko19

10 May 2021 Thursday
11 May 2021 Thursday
12 May 2021 Thursday
13 May 2021 Thursday
14 May 2021 Thursday
15 May 2021 Thursday
16 May 2021 Thursday

Viikko20

17 May 2021 Thursday
18 May 2021 Thursday
19 May 2021 Thursday
20 May 2021 Thursday
21 May 2021 Thursday
22 May 2021 Thursday
23 May 2021 Thursday

Viikko21

24 May 2021 Thursday
25 May 2021 Thursday
26 May 2021 Thursday
27 May 2021 Thursday
28 May 2021 Thursday
29 May 2021 Thursday
30 May 2021 Thursday

Viikko22

31 May 2021 Thursday
1 June 2021 Thursday
2 June 2021 Thursday
3 June 2021 Thursday
4 June 2021 Thursday
5 June 2021 Thursday
6 June 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä