Oppiaineet

Aineenopettajat

Opettajat ja linkit opetettaviin aineisiin:

  • Ahokangas Anni (englanti, ranska)
  • Aksila Marjut (liikunta, terveystieto)
  • Alamännistö Seppo (biologia, maantieto)
  • Haapala Pia (erityisopetus)
  • Hautakoski Henna (matematiikka, fysiikka, kemia)
  • Hurtig Eeva-Maria (liikunta, terveystieto), virkavapaalla
  • Häggman Heli (oppilaanohjaus)
  • Häggman Sanna (matematiikka, fysiikka, kemia)
  • Ihala Anne (äidinkieli, ilmaisutaito)
  • Juvonen Tuula (ruotsi, venäjä)
  • Jämsä Kaisa (uskonto, elämäkatsomustieto)
  • Järviluoma Tuomas (liikunta, terveystieto, erävaellus)
  • Kainu Toni (rehtori, matematiikka, fysiikka)
  • Kananen Päivi (erityisopettaja)
  • Helena Kujala ( kotitalous, terveystieto)
  • Kuupakko Helena (erityisopetus)
  • Latvala-Erkkilä Riitta (kuvataide)
  • Lavander Riikka (liikunta, terveystieto, erävaellus)
  • Linnilä Karri (biologia, maantieto)
  • Löytynoja Riikka (englanti, ruotsi), virkavapaalla
  • Ohtamaa Jaakko (matematiikka, fysiikka, kemia)
  • Ojala Eero (tekninen työ)
  • Ojala Ulla (kotitalous)
  • Palola Anu (matematiikka, fysiikka, kemia)
  • Pengerkoski Teemu (englanti)
  • Pirinen Raisa (matematiikka, fysiikka, kemia)
  • Poikkimäki Jussi (musiikki)
  • Pylkkö Eeva (matematiikka, fysiikka, kemia)
  • Pynssi Saija (äidinkieli, ilmaisutaito)
  • Rautio Teija (englanti)
  • Ravaska Tuula (matematiikka, fysiikka, kemia, atk)
  • Räihä Jaana (äidinkieli)
  • Saalasti Merja (erityisopetus)
  • Saarinen Ruusa (musiikki)
  • Samsonov Sergei (liikunta)
  • Silvola Heli (kotitalous)
  • Sorvisto Asta (oppilaanohjaus)
  • Suominen Janne (tekninen työ)
  • Syrjämäki Petteri (historia, yhteiskuntaoppi)
  • Takkunen Anna (äidinkieli)
  • Turunen Leena (näppäilytaito, atk)
  • Turunen Päivikki (kuvataide)
  • Vanhala Eeva-Maria (matematiikka, fysiikka, kemia), virkavapaalla
  • Vainiontalo Päivi (ruotsi, saksa)
  • Viitakangas Eija (erityisopettaja)
  • Viljamaa Aino-Maija (historia, yhteiskuntaoppi)
  • Vuorenmaa Eeva (englanti, ruotsi)