Tervetuloa Lehmijärven koulun sivuille

KOULU TIEDOTTAA

Koulun ajanmukaiset tiedot toiminnasta ja tapahtumista löytyvät Wilmasta.

Koulun arvot

Koulun arvot

Oikeudenmukaisuus, yhteisöllisyys ja vastuullisuus.

"Tavoitteellista työskentelyä turvallisessa oppimisympäristössä."
"Pyrimme kasvattamaan yhteiskuntaan tasapainoisia, oma-aloitteisia ja vastuuntuntoisia ihmisiä, jotka omaavat elämässään tarvittavat perustiedot ja taidot."

LEHMIJÄRVEN KOULU

 
Yhteystiedot:
Lehmijärven koulu
Kesäkodintie 18
08500 Lohja

puh. 044 374 0080 (rehtori Lassi Huhtala)
puh. 044 374 3764 (apulaisrehtori Marjo Ojajärvi)
puh. 044 374 3747 (vararehtori Antti-Jussi Pölkki)

puh. 044- 374 5085 (esiluokka)
puh. 044-369 5361 (Tiina Sandell)
puh. 044-374 5580 (Monika Väkiparta)
puh. 044-369 1425 (keittiö)
puh. 044- 369 5541 (toimistosihteeri)


Opettajien sähköpostit:
etunimi.sukunimi@edu.lohja.fi
Wilman uusi kirjautumisosoite on:  lohja.inschool.fi
Kuva
Lehmijärven koulun etupiha.

TOIMINTA-AJATUS

Pyrimme kasvattamaan yhteiskuntaan tasapainoisia, oma-aloitteisia ja vastuuntuntoisia ihmisiä, jotka omaavat elämässä tarvittavat perustiedot ja -taidot

Vanhempainyhdistys

Koulun vanhempainyhdistys tukee oppilaiden koulunkäyntiä monin eri tavoin. Kokouksiin ovat kaikki vanhemmat aina tervetulleita. Kokouksista ilmoitetaan Wilmassa. Tänä lukuvuonna puheenjohtajana toimii Johanna Tammi-Ikonen. Hallituksen opettajajäsen on Tiina Sandell.

Vuosikalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 18

29 April 2024 Thursday
30 April 2024 Thursday
1 May 2024 Thursday
2 May 2024 Thursday
3 May 2024 Thursday
4 May 2024 Thursday
5 May 2024 Thursday

Viikko 19

6 May 2024 Thursday
7 May 2024 Thursday
8 May 2024 Thursday
9 May 2024 Thursday
10 May 2024 Thursday
11 May 2024 Thursday
12 May 2024 Thursday

Viikko 20

13 May 2024 Thursday
14 May 2024 Thursday
15 May 2024 Thursday
16 May 2024 Thursday
17 May 2024 Thursday
18 May 2024 Thursday
19 May 2024 Thursday

Viikko 21

20 May 2024 Thursday
21 May 2024 Thursday
22 May 2024 Thursday
23 May 2024 Thursday
24 May 2024 Thursday
25 May 2024 Thursday
26 May 2024 Thursday

Viikko 22

27 May 2024 Thursday
28 May 2024 Thursday
29 May 2024 Thursday
30 May 2024 Thursday
31 May 2024 Thursday
1 June 2024 Thursday
2 June 2024 Thursday
Ilmoittautuminen avoinna
Ilmoittautuminen alkaa myöhemmin
Ilmoittautuminen tehty
Ilmoittautuminen ei ole avoinna

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä