Tervetuloa Lehmijärven koulun sivuille

KOULU TIEDOTTAA

Koulun ajanmukaiset tiedot toiminnasta ja tapahtumista löytyvät Wilmasta.

Koulun arvot

Koulun arvot

Oikeudenmukaisuus, yhteisöllisyys ja vastuullisuus.

"Tavoitteellista työskentelyä turvallisessa oppimisympäristössä."
"Pyrimme kasvattamaan yhteiskuntaan tasapainoisia, oma-aloitteisia ja vastuuntuntoisia ihmisiä, jotka omaavat elämässään tarvittavat perustiedot ja taidot."

LEHMIJÄRVEN KOULU, Mäntynummen yhtenäiskoulu

 
Yhteystiedot:
Lehmijärven koulu
Kesäkodintie 18
08500 Lohja

puh. 040- 833 2121 (rehtori Päivi Tuomi)
puh. 044 374 0080 (apulaisrehtori Lassi Huhtala)

puh. 044- 374 5085 (esiluokka)
puh. 044-369 5361 (opettajat)
koulu 019-369 5361
puh. 044-3691425 (keittiö)
puh. 044- 369 5541 (toimistosihteeri)

Fax 019 - 369 5360
Opettajien sähköpostit:
etunimi.sukunimi@edu.lohja.fi
Wilman uusi kirjautumisosoite on:  lohja.inschool.fi
Kuva
Lehmijärven koulun etupiha.

TOIMINTA-AJATUS

Pyrimme kasvattamaan yhteiskuntaan tasapainoisia, oma-aloitteisia ja vastuuntuntoisia ihmisiä, jotka omaavat elämässä tarvittavat perustiedot ja -taidot

Vanhempainyhdistys

Koulun vanhempainyhdistys tukee oppilaiden koulunkäyntiä monin eri tavoin. Kokouksiin ovat kaikki vanhemmat aina tervetulleita. Kokouksista ilmoitetaan Wilmassa. Tänä lukuvuonna puheenjohtajana toimii Johanna Tammi-Ikonen. Hallituksen opettajajäsen on Tiina Sandell.

Vuosikalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko17

26 April 2021 Thursday
27 April 2021 Thursday
28 April 2021 Thursday
29 April 2021 Thursday
30 April 2021 Thursday
1 May 2021 Thursday
2 May 2021 Thursday

Viikko18

3 May 2021 Thursday
4 May 2021 Thursday
5 May 2021 Thursday
6 May 2021 Thursday
7 May 2021 Thursday
8 May 2021 Thursday
9 May 2021 Thursday

Viikko19

10 May 2021 Thursday
11 May 2021 Thursday
12 May 2021 Thursday
13 May 2021 Thursday
14 May 2021 Thursday
15 May 2021 Thursday
16 May 2021 Thursday

Viikko20

17 May 2021 Thursday
18 May 2021 Thursday
19 May 2021 Thursday
20 May 2021 Thursday
21 May 2021 Thursday
22 May 2021 Thursday
23 May 2021 Thursday

Viikko21

24 May 2021 Thursday
25 May 2021 Thursday
26 May 2021 Thursday
27 May 2021 Thursday
28 May 2021 Thursday
29 May 2021 Thursday
30 May 2021 Thursday

Viikko22

31 May 2021 Thursday
1 June 2021 Thursday
2 June 2021 Thursday
3 June 2021 Thursday
4 June 2021 Thursday
5 June 2021 Thursday
6 June 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä