Alvarin koulun yhteystiedot lukuvuonna 2019-20

Sivistysjohtaja Sanna Koivisto 06 2525 2400/040 505 7804 sanna.koivisto@edu.kuortane.fi

Alvarin koulu, Koulukuja 6 op.huone 040 576 9581

Koulunjohtaja Saila Pasanen (3.lk) 044 550 1469 saila.pasanen@edu.kuortane.fi

Esiopetus Anne Haapa-aho 040 182 3732 anne.haapa-aho@edu.kuortane.fi
koulunkäynninohjaajat Suvi Paimen, Marita Ala-Vannesluoma

Esiopetus Katariina Sallila 040 135 6320 katariina.sallila@edu.kuortane.fi (osa-aikainen 50%) Hanna Ala-Honkola 50%

koulunkäynninohjaajat Hanna Ala-Honkola 

Pienluokka Virpi Latvala-Keskinen 040 135 6350 virpi.latvala-keskinen@edu.kuortane.fi
-ohjaajat Leena Peltoniemi 

Pienluokka2 Kaisa Rantamäki 0505306311 kaisa.rantamaki@edu.kuortane.fi 

-koulunkäynninohjaajat Jenna-Riina Jutila, Henna Säntti, Patrycja Sobczyk, 7.9.20 alkaen Mari Myllyniemi

Koulun yhteinen koulunkäynninohjaaja Marika Ala-Knuuttila

1.lk Anne Viita  040 6527889 anne.viita@edu.kuortane.fi

2.lk Kyllikki Kangas 0406528118 kyllikki.kangas@edu.kuortane.fi

3.lk Sanna Haapamäki sanna.haapamaki@edu.kuortane.fi

4. lk Saila Pasanen 040 50 766 24 saila.pasanen@edu.kuortane.fi

5.lk Liisa Viitasaari liisa.viitasaari@edu.kuortane.fi

6.lk Kimmo Peltovuoma kimmo.peltovuoma@kuortane.fi

Erityisopettaja Sanna Kalmari 040 5365 264 (to ja pe) sanna.kalmari@edu.kuortane.fi

Kouluterveydenhoitaja Jenni  Tuominiemi (ke) 040 534 3511 jenni.tuominiemi@kuusiolinna.fi

Koulukuraattori Niina Kara 040 631 2225 

Koulupsykologi Ritva Ala-Kaarre 040 137 1497

Iltapäiväkerho 040 830 4633

Keittiö ja siistijät Irmeli Lehto 040 6695449 ja Virpi Anttila

Päivystävä laitosmies 0400 716 873

Opettajille yhteydenotot ensisijaisesti Wilman kautta.

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä