Yhteystiedot

Alvarin koulun yhteystiedot lukuvuonna 2019-20

Sivistysjohtaja Sanna Koivisto 06 2525 2400/040 505 7804 sanna.koivisto@edu.kuortane.fi

Alvarin koulu, Koulukuja 6 op.huone 040 576 9581

Koulunjohtaja Saila Pasanen (4.lk) 044 550 1469 saila.pasanen@edu.kuortane.fi

Esiopetus Anne Haapa-aho 040 182 3732 anne.haapa-aho@edu.kuortane.fi
koulunkäynninohjaajat: Heidi Lampimäki ja Jasmin Yli-Kaatiala

Esiopetus Katariina Sallila 040 135 6320 katariina.sallila@edu.kuortane.fi (osa-aikainen)

Essi Lahdenperä essi.lahdenpera@edu.kuortane.fi I(lisäksi resurssiopettajana)
koulunkäynninohjaajat:Hanna Ala-Honkola ja Teija Myllymäki (sijaisena Pirkko Ogawa)

Pienluokka Virpi Latvala-Keskinen 040 135 6350 virpi.latvala-keskinen@edu.kuortane.fi
-ohjaaja: Leena Peltoniemi

Pienluokka2: Kaisa Rantamäki kaisa.rantamaki@edu.kuortane.fi (sijaisena 4.10 asti Annukka Ilvola)

-koulunkäynninohjaajat: Jenna-Riina Jutila, Henna Säntti ja Marita Ala-Vannesluoma

Koulun yhteinen koulunkäynninohjaaja: Marika Ala-Knuuttila

1.lk Henna Kotoneva  040 652 8118 henna.kotoneva@edu.kuortane.fi

2.lk Laura Ylinen  laura.ylinen@edu.kuortane.fi

3.lk Sanna Haapamäki sanna.haapamaki@edu.kuortane.fi

4. lk Saila Pasanen 040 50 766 24 saila.pasanen@edu.kuortane.fi

5.lk Liisa Viitasaari liisa.viitasaari@edu.kuortane.fi

6.lk Inga Linna inga.linna@edu.kuortane.fi

Erityisopettaja Sanna Kalmari 040 5365 264 (ti ja pe) sanna.kalmari@edu.kuortane.fi

Kouluterveydenhoitaja Jenni  Tuominiemi 040 534 3511 jenni.tuominiemi@kuusiolinna.fi

Koulukuraattori Niina Kara 040 631 2225 

Koulupsykologi Ritva Ala-Kaarre 040 137 1497

tai Anna Nelimarkka  040 1985 289  anna.nelimarkka@pihlajalinna.fi

Iltapäiväkerho 040 830 4633

Keittiö ja siistijät Irmeli Lehto 040 6695449 ja Virpi Anttila

Päivystävä laitosmies 0400 716 873

Opettajille yhteydenotot ensisijaisesti Wilman kautta.