Yhteystiedot

Alvarin koulun yhteystiedot lukuvuonna 2021-2022

Sivistysjohtaja Sanna Koivisto 06 2525 2400/040 505 7804 sanna.koivisto@edu.kuortane.fi

Alvarin koulu, Kortesmäentie 5

Koulunjohtaja Saila Pasanen (4.lk) 044 550 1469 saila.pasanen@edu.kuortane.fi

Esiopetus

Anne Haapa-aho 040 182 3732 anne.haapa-aho@edu.kuortane.fi

Elina Vainionpää 1.1.21 alkaen 040 135 6320 elina.vainionpaa@edu.kuortane.fi 
koulunkäynninohjaajat Hanna Ala-Honkola, Suvi Paimen, Marita Ala-Vannesluoma

Virpin pienluokka Virpi Latvala-Keskinen 040 135 6350 virpi.latvala-keskinen@edu.kuortane.fi
-koulunkäynnin ohjaajat Eeva-Maria Heikkilä, Jenna-Riina Jutila, Päivi Peltokangas (30.8.21 alkaen) ja Leena Peltoniemi 

Minnan pienluokka Minna Peltokangas-Koskenniemi 0505306311 minna.peltokangas-koskenniemi@edu.kuortane.fi 

-koulunkäynninohjaajat Mikko Peltokangas (24.8.21 alkaen,) Anne Sener (1.9.21 alkaen) ja Patrycja Sobczyk 

Koulun yhteiset koulunkäynninohjaajat Marika Ala-Knuuttila ja Satu Kara-Arosarka

1.lk Hannele Salmela  040 65 27 889 hannele.salmela@edu.kuortane.fi

2.lk Niina Pasanen 0400816364 niina.pasanen@edu.kuortane.fi

3.lk Liisa Viitasaari 040 57 69 581 liisa.viitasaari@edu.kuortane.fi

4. lk Saila Pasanen 040 50 766 24 saila.pasanen@edu.kuortane.fi

5.lk Sanna Haapamäki sanna.haapamaki@edu.kuortane.fi

6.lk Krista Saarikoski 0406528118 krista.saarikoski@edu.kuortane.fi

Erityisopettaja Sanna Kalmari 040 5365 264 (ma, ke, pe paikalla) sanna.kalmari@edu.kuortane.fi

Kouluterveydenhoitaja Jenni  Tuominiemi (ke) 040 534 3511 jenni.tuominiemi@kuusiolinna.fi

Koulukuraattori Niina Kara 040 631 2225 

Koulupsykologi Ritva Ala-Kaarre 040 137 1497

Iltapäiväkerho 040 830 4633

Keittiö ja siistijät Irmeli Lehto 040 6695449 ja Virpi Anttila

Päivystävä laitosmies 0400 716 873

Opettajille yhteydenotot ensisijaisesti Wilman kautta.

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä