Puijonsarven koulu

Puijonsarven koulu

Puijonsarven koulu toimii Päivärannassa Pohjois-Kallaveden ja Puijon luonnonsuojelualueen välittömässä läheisyydessä. Koulu on yhtenäinen peruskoulu vuosiluokille 1 - 9. Koulussamme on noin 470 oppilasta ja lisäksi rakennuksessa toimivat päivähoito, esiopetus ja nuorisotoimi.
puijonsarvenkoulu.jpg

Uusimmat tiedotteet

Liikuntakerhoa

PÄNÄRIN SALIBANDYKERHOT LAUANTAISIN
- klo 11.00-12.30: 1-3 -luokkalaiset pojat ja tytöt
- klo 12.30-14.00: 4-6 -luokkalaiset pojat
- Tervetuloa pelailemaan! Lisätietoja puh. 044-7187710

LIIKUNTAKERHO ALAKOULULAISILLE TIISTAISIN KLO 16-17

- Ensimmäinen kerta tiistaina 17. 9.
- Sählyä, futsalia, koripalloa yms.
- Kerho toteutetaan yhteistyössä srk:n  kanssa.
- Liikuntaryhmät: 1-3 -luokkalaisille ja 4-6 -luokkalaisille. (Molemmat ryhmät samanaikaisesti)
- Liikuntakerho on maksuton.
- Tervetuloa mukaan liikuntakerhoon!

Koulun tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko44

28 October 2019 Thursday
30 October 2019 Thursday
31 October 2019 Thursday
2 November 2019 Thursday
3 November 2019 Thursday

Viikko46

13 November 2019 Thursday
15 November 2019 Thursday
16 November 2019 Thursday
17 November 2019 Thursday

Viikko47

18 November 2019 Thursday
19 November 2019 Thursday
20 November 2019 Thursday
21 November 2019 Thursday
22 November 2019 Thursday
23 November 2019 Thursday
24 November 2019 Thursday

Viikko48

25 November 2019 Thursday
26 November 2019 Thursday
28 November 2019 Thursday
29 November 2019 Thursday
30 November 2019 Thursday
1 December 2019 Thursday
Ilmoittautuminen