Länsi-Puijon koulu

Länsi-Puijon koulu

Länsi-Puijon koulu sijaitsee Kuopion Rypysuon kaupunginosassa. Koululla on lukuvuonna 2019-2020 oppilaita noin 230. Tavoitteenamme on hyvien perustietojen ja -taitojen oppiminen ja vastuuntuntoinen, aktiivinen sekä elinikäinen oppija. Opetustyömme on yksilöllistä ja oppilaskeskeistä. Kasvatus- ja opetustyömme päämääränä on kulttuuriperintöä kunnioittava, sosiaalinen ja kansainvälinen nuori, jolla on terve itsetunto ja hyvät jatko-opintovalmiudet. Opetuksessa panostamme laadukkaaseen perusopetukseen toiminta-ajatuksen tavoitteiden mukaisesti.

TIEDOTUSTILAISUUDET 6.-LUOKKALAISTEN HUOLTAJILLE

Painotettua opetusta antavat yläkoulut järjestävät tiedotustilaisuuksia 6.-luokkalaisten huoltajille marraskuussa 2019.

19.11. 2019 klo 18.00 Jynkänlahden koulu, Varsanpolku 2
20.11. 2019 klo 18.00 Pyörön koulu, Blominkatu 2
26.11.2019 klo 18.00 Minna Canthin koulu, Ruotsinkatu 35
27.11.2019 klo 18.00 Hatsalan klassillinen koulu, Opistotie 5

Koulun kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko44

28 October 2019 Thursday
29 October 2019 Thursday
31 October 2019 Thursday
1 November 2019 Thursday
2 November 2019 Thursday
3 November 2019 Thursday

Viikko45

4 November 2019 Thursday
5 November 2019 Thursday
6 November 2019 Thursday
7 November 2019 Thursday
8 November 2019 Thursday
9 November 2019 Thursday
10 November 2019 Thursday

Viikko46

11 November 2019 Thursday
12 November 2019 Thursday
13 November 2019 Thursday
14 November 2019 Thursday
15 November 2019 Thursday
16 November 2019 Thursday
17 November 2019 Thursday

Viikko47

18 November 2019 Thursday
19 November 2019 Thursday
20 November 2019 Thursday
21 November 2019 Thursday
22 November 2019 Thursday
23 November 2019 Thursday
24 November 2019 Thursday

Viikko48

25 November 2019 Thursday
26 November 2019 Thursday
28 November 2019 Thursday
29 November 2019 Thursday
30 November 2019 Thursday
1 December 2019 Thursday
Ilmoittautuminen