Karttulan Kissakuusenkoulu

Karttulan Kissakuusenkoulu

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko1

30 December 2019 Thursday
31 December 2019 Thursday
1 January 2020 Thursday
2 January 2020 Thursday
3 January 2020 Thursday
4 January 2020 Thursday
5 January 2020 Thursday

Viikko2

6 January 2020 Thursday
7 January 2020 Thursday
8 January 2020 Thursday
9 January 2020 Thursday
10 January 2020 Thursday
11 January 2020 Thursday
12 January 2020 Thursday

Viikko3

13 January 2020 Thursday
15 January 2020 Thursday
16 January 2020 Thursday
17 January 2020 Thursday
18 January 2020 Thursday
19 January 2020 Thursday

Viikko4

20 January 2020 Thursday
22 January 2020 Thursday
23 January 2020 Thursday
24 January 2020 Thursday
25 January 2020 Thursday
26 January 2020 Thursday

Viikko5

27 January 2020 Thursday
29 January 2020 Thursday
30 January 2020 Thursday
31 January 2020 Thursday
1 February 2020 Thursday
2 February 2020 Thursday
Ilmoittautuminen

Karttulan Kissakuusenkoulu

Karttulan Kissakuusenkoulu on yhtenäiskoulu, joka sijaitsee Länsi-Kuopiossa, Karttulan taajamassa.

Koulun muodostavat Kissakuusen yksikkö (luokat 0-9), osoitteessa Kissakuusentie 20, ja Kemppaanmäen yksikkö (luokat 0-2), osoitteessa Ilopurontie 140, Syvänniemi. Oppilaita on yhteensä reilu 260.

Kissakuusentie 20 tontille on syksyllä 2018 valmistunut uusi ajanmukainen koulurakennus.