Yhteystiedot

Yhteystiedot


Alavan toimipiste

Käyntiosoite
Keihäskatu 3
Rakennus A2


Postiosoite
Alavan koulu \ Alavan yksikkö
Keihäskatu 1-3, 70620 Kuopio
Merja Laininen Rehtori 044-718 4421  merja.laininen@kuopio.fi

Merja Hoffren Koulusihteeri 044-718 4422 merja.hoffren@kuopio.fi
Konsultaatio      
Kristiina Hyvärinen Konsultoiva erityisluokanopettaja 044-7184401 kristiina.hyvarinen@opedu.kuopio.fi
Riitta Hiltunen Konsultoiva erityisluokanopettaja 044-7187797 riitta.hiltunen@opedu.kuopio.fi
0-2 lk
Marja Rissanen erityisluokanopettaja 044-718 1550 marja.rissanen@opedu.kuopio.fi
 Tiina Latva-Äijö-Kortelainen koulunkäynnin ohjaaja  
tiina.latva-aijo-kor@opedu.kuopio.fi
3-4 lk
Sanni Kiiskinen erityisluokanopettaja 044-718 1551 sanni.kiiskinen@opedu.kuopio.fi
Hannele Jokela koulunkäynnin ohjaaja   hannele.jokela@opedu.kuopio.fi
5-6 lk
Timo Väisänen erityisluokanopettaja 044-718 1553 timo.vaisanen@opedu.kuopio.fi
Mika Hiltunen koulunkäynnin ohjaaja   mika.hiltunen@opedu.kuopio.fi
6-7 lk
Henna Sairanen erityisluokanopettaja 044-718 1552 henna.sairanen@opedu.kuopio.fi
Susanna Miettinen koulunkäynnin ohjaaja   susanna.miettinen@opedu.kuopio.fi

Julkulan toimipiste

Postiosoite
Alavan koulu \ Julkulan yksikkö
Puijonsarventie 60
70260 Kuopio
 
Jukka RIssanen erityisluokanopettaja/vararehtori 044-718 1825 jukka.rissanen@opedu.kuopio.fi
Sari vauhkonen koulunkäynnin ohjaaja   sari.vauhkonen@opedu.kuopio.fi
 
Kirsi Lipponen erityisluokanopettaja 044-718 1827 kirsi.lipponen@opedu.kuopio.fi
Harri Miettinen koulunkäynnin ohjaaja   harri.miettinen@opedu.kuopio.fi
    
Marko Kulhomäki erityisluokanopettaja 044-718 1826 marko.kulhomaki@opedu.kuopio.fi
Mervi Tikka koulunkäynnin ohjaaja   mervi.tikka@opedu.kuopio.fi
    
Minna Smolander erityisluokanopettaja 044-718 1082 minna.smolander@opedu.kuopio.fi
Marko Paakkanen koulunkäynnin ohjaaja   marko.paakkanen@opedu.kuopio.fi

Niuvan toimipiste

Postiosoite
Alavan koulu/Niuvan yksikkö
Niuvankuja 65
70240 Kuopio
Hanna Halonen erityisluokanopettaja 044- 718 7757 hanna.halonen@opedu.kuopio.fi
Jaana Jerkku erityisluokanopettaja 044- 718 1728 jaana.jerkku@opedu.kuopio.fi
Pasi Korhonen koulunkäynnin ohjaaja  044-7181737 pasi.korhonen@opedu.kuopio.fi
Puijon toimipiste
Postiosoite:
Kuopion yliopistollinen sairaala
os. 2403
Alavan koulu
PL 100
70029 Kuopio

Käyntiosoite:
Puijon sairaala
Puijonlaaksontie 2
70210 Kuopio

Puh: 044 -718 4079
Matilainen Ritva erityisluokanopettaja 044- 718 1064 ritva.matilainen@opedu.kuopio.fi
Lehto Tuula koulunkäynnin ohjaaja   tuula.lehto@opedu.kuopio.fi