Yhteystiedot

Yhteystiedot


Alavan toimipiste

Käyntiosoite
Keihäskatu 3
Rakennus A2


Postiosoite
Alavan koulu / Alavan yksikkö
Keihäskatu 1-3, 70620 Kuopio
Merja Laininen Rehtori 044-718 4421  merja.laininen@kuopio.fi

Leena Katainen Koulusihteeri 044-718 4422 leena.annikki.katainen@kuopio.fi
Konsultaatio      

Krista Tarkiainen 
Konsultoiva erityisluokanopettaja 044-718 4401 krista.tarkiainen@opedu.kuopio.fi
Sanni Kiiskinen Konsultoiva erityisluokanopettaja 044-718 7797 sanni.kiiskinen@opedu.kuopio.fi
Jukka Rissanen Konsultoiva erityisluokanopettaja 044-718 1825 jukka.rissanen@opedu.kuopio.fi
Henna Sairanen Konsultoiva erityisluokanopettaja 044-7181529 henna.sairanen@opedu.kuopio.fi
Marja Rissanen Konsultoiva erityisluokanopettaja 044-718 1522 marja.rissanen@opedu.kuopio.fi
0-2 lk
Tarja Holopainen erityisluokanopettaja 044-718 1550 tarja.holopainen@opedu.kuopio.fi
Laura Göös koulunkäynnin ohjaaja  
laura.goos@opedu.kuopio.fi
3-4 lk
Kirsi Kyrö erityisluokanopettaja 044-718 1551  kirsi.kyro@opedu.kuopio.fi
Hannele Jokela koulunkäynnin ohjaaja   hannele.jokela@opedu.kuopio.fi
5-6 lk
Mikko Kainulainen erityisluokanopettaja 044-718 1553 mikko.kainulainen@opedu.kuopio.fi
Sirpa Hietanen koulunkäynnin ohjaaja   sirpa.hietanen@opedu.kuopio.fi
6-7 lk
Kati Pesonen erityisluokanopettaja 044-718 1552 kati.pesonen@opedu.kuopio.fi
Henri Laurikainen koulunkäynnin ohjaaja   henri.laurikainen@opedu.kuopio.fi
IP-ohjaaja/Alava puh    044-718 1555  
Harri Miettinen Jalkautuva koulunkäynnin ohjaaja 044-718 1918 harri.miettinen@opedu.kuopio.fi

Julkulan toimipiste

Postiosoite
Alavan koulu / Julkulan yksikkö
Puijonsarventie 60
Rakennus A5, 2 krs
70260 Kuopio

Kirsi Lipponen erityisluokanopettaja 044-718 1827 kirsi.lipponen@opedu.kuopio.fi
Pasi Korhonen koulunkäynnin ohjaaja   pasi.korhonen@opedu.kuopio.fi
       
Marko Kulhomäki erityisluokanopettaja 044-718 1826 marko.kulhomaki@opedu.kuopio.fi
Sari Vauhkonen koulunkäynnin ohjaaja   sarih.vauhkonen@opedu.kuopio.fi
Pasi Pylvänäinen koulunkäynnin ohjaaja   pasi.pylvanainen@opedu.kuopio.fi
       
Hanna Halonen erityisluokanopettaja 044-718 1082 hanna.halonen@opedu.kuopio.fi
Marko Paakkanen koulunkäynnin ohjaaja   marko.paakkanen@opedu.kuopio.fi
IP-ohjaaja/Julkula puh    044-718 1921

 OTE-luokka
Kauppakatu 44
70100 Kuopio
 Jukka Rissanen erityisluokanopettaja/apulaisjohtaja 044-718 1825 jukka.rissanen@opedu.kuopio.fi
Mervi Tikka koulunkäynnin ohjaaja 044-718 1824 mervi.tikka@opedu.kuopio.fi

Niuvan toimipiste

Postiosoite
Alavan koulu/Niuvan yksikkö
Niuvankuja 65
70240 Kuopio
Minna Smolander erityisluokanopettaja 044- 718 7757 minna.smolander@opedu.kuopio.fi
Jaana Jerkku erityisluokanopettaja 044- 718 1728 jaana.jerkku@opedu.kuopio.fi
Susanna Miettinen koulunkäynnin ohjaaja  044-7181737 susanna.miettinen@opedu.kuopio.fi

Puijon toimipiste
Postiosoite:
Kuopion yliopistollinen sairaala
os. 2403
Alavan koulu
PL 100
70029 Kuopio

Käyntiosoite:
Puijon sairaala
Puijonlaaksontie 2
70210 Kuopio

Puh: 044 -718 4079
Matilainen Ritva erityisluokanopettaja 044- 718 1064 ritva.matilainen@opedu.kuopio.fi
Lehto Tuula koulunkäynnin ohjaaja   tuula.lehto@opedu.kuopio.fi

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä