Alavan koulu

Alavan koulu


  • Alavan koulu on Kuopion kaupungin sairaalakoulu. Alavan koulu järjestää opetuksen Kuopion yliopistollisessa sairaalassa ja Niuvanniemen sairaalan NEVA- yksikössä tutkimus- ja hoitojaksoilla oleville peruskouluikäisille lapsille ja nuorille. Lisäksi sairaalakoulussa opiskelee polikliinisessa hoitosuhteessa olevia avo-oppilaita.
  • Avo-oppilaiden sairaalakoulujakso sovitaan määräajaksi. Arvio sairaalakoulujakson tarpeellisuudesta tehdään yhteistyössä huoltajan, oppilaan oman koulun, Alavan koulun ja hoidon edustajien kanssa. Päätöksen oppilaaksiotosta tekee Alavan koulun rehtori.
  • Opetus suunnitellaan yksilöllisesti yhteistyössä oman koulun opettajien kanssa huomioiden oppilaan terveydentila.
  • Oppilaat opiskelevat pääsääntöisesti oman koulunsa opetussuunnitelman mukaisesti omista koulukirjoista.
  • Koulu toimii neljässä eri toimipisteessä: Alavan, Julkulan, Niuvan ja Puijon yksikössä.

Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko5

27 January 2020 Thursday
28 January 2020 Thursday
29 January 2020 Thursday
30 January 2020 Thursday
31 January 2020 Thursday
1 February 2020 Thursday
2 February 2020 Thursday

Viikko6

3 February 2020 Thursday
4 February 2020 Thursday
5 February 2020 Thursday
6 February 2020 Thursday
7 February 2020 Thursday
8 February 2020 Thursday
9 February 2020 Thursday

Viikko7

10 February 2020 Thursday
11 February 2020 Thursday
12 February 2020 Thursday
13 February 2020 Thursday
14 February 2020 Thursday
15 February 2020 Thursday
16 February 2020 Thursday

Viikko8

17 February 2020 Thursday
18 February 2020 Thursday
19 February 2020 Thursday
20 February 2020 Thursday
21 February 2020 Thursday
22 February 2020 Thursday
23 February 2020 Thursday

Viikko9

24 February 2020 Thursday
25 February 2020 Thursday
26 February 2020 Thursday
27 February 2020 Thursday
28 February 2020 Thursday
29 February 2020 Thursday
1 March 2020 Thursday
Ilmoittautuminen