Vahteron koulu

Vahteron koulu

Vahteron koulu on 1. - 6. luokkien perusopetuksen koulu, joka sijaitsee Kouvolan keskisellä alueella Vahteron kaupunginosassa. Koulurakennus on valmistunut joulukuussa 1990.

Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko39

27 September 2021 Thursday
28 September 2021 Thursday
29 September 2021 Thursday
30 September 2021 Thursday
1 October 2021 Thursday
2 October 2021 Thursday
3 October 2021 Thursday

Viikko40

4 October 2021 Thursday
5 October 2021 Thursday
6 October 2021 Thursday
7 October 2021 Thursday
8 October 2021 Thursday
9 October 2021 Thursday
10 October 2021 Thursday

Viikko41

11 October 2021 Thursday
12 October 2021 Thursday
13 October 2021 Thursday
14 October 2021 Thursday
15 October 2021 Thursday
16 October 2021 Thursday
17 October 2021 Thursday

Viikko42

18 October 2021 Thursday
19 October 2021 Thursday
20 October 2021 Thursday
21 October 2021 Thursday
22 October 2021 Thursday
23 October 2021 Thursday
24 October 2021 Thursday

Viikko43

25 October 2021 Thursday
26 October 2021 Thursday
27 October 2021 Thursday
28 October 2021 Thursday
29 October 2021 Thursday
30 October 2021 Thursday
31 October 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Kiipeilyseinän avajaiset








Perjantaina 23.3.2018 vietimme koulumme ensimmäisen kiipeilyseinän avajaisia. Paikalla olivat seinän suunnittelukilpailun järjestäneen oppilaskunnan edustajia, kilpailun voittaja Anna, taustalevyt lahjoittaneen Koskisen OY:n edustajana Petri Salovaara ja  seinän maalauksen toteuttaneiden kutosluokkalaisten edustajia. Avajaispuheen piti rehtorimme Leena. Kiipeilymallia avajaisissa näyttivät ekaluokkalaiset.
Toinen kiipeilyseinä on tarkoitus toteuttaa ensi syksynä tulevien kuutosten yhteisprojektina. Pysykää kuulolla...

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä