Luontokoulun välineistö

Luontokoulun välineistö

Luontokoulun välineistöä säilytetään Mankolan koululla!

 
Luontokoulun välineistö on lainattavissa ilmaiseksi Jyväskylän koulujen käyttöön!
Välineistöä saa varastolta luovuttaa vain luontokouluopettajien luvalla! Näin olemme saaneet välineistön säilymään lainattavassa kunnossa jo 15 vuotta! Jatkakaamme sammalla systeemillä toisetkin 15 vuotta!
 
 

Luontokoulun välineistön varauskalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko41

5 October 2020 Thursday
6 October 2020 Thursday
7 October 2020 Thursday
8 October 2020 Thursday
9 October 2020 Thursday
10 October 2020 Thursday
11 October 2020 Thursday

Viikko42

12 October 2020 Thursday
13 October 2020 Thursday
14 October 2020 Thursday
15 October 2020 Thursday
16 October 2020 Thursday
17 October 2020 Thursday
18 October 2020 Thursday

Viikko43

19 October 2020 Thursday
20 October 2020 Thursday
21 October 2020 Thursday
22 October 2020 Thursday
23 October 2020 Thursday
24 October 2020 Thursday
25 October 2020 Thursday

Viikko44

26 October 2020 Thursday
27 October 2020 Thursday
28 October 2020 Thursday
29 October 2020 Thursday
30 October 2020 Thursday
31 October 2020 Thursday
1 November 2020 Thursday
Ilmoittautuminen

Luontokoulun välineistön lainausohjeet!

Jyväskylän luontokoulu lainaa välineistöään ilmaiseksi; Jyväskylän kaupungin ylläpitämille kouluille!
Lainattava välineistö haetaan Mankolan koululta sovittuun aikaan ja välineistön saa luovuttaa ainoastaan luontokouluopettajat tai Mankolan henkilökuntaan kuuluva henkilö, jonka kanssa välineistön lainauksesta on ennalta sovittu!
Mikäli välineistön kuljetus onnistuu luontokoulun muun logistiikan kanssa, voimme kuljettaa välineistön koululle!

Lainattaessa välineistöä lasketaan välineistö ja tarkistetaan, niiden kunto!
Lainatessamme otamme kuvan iPadillämme lainaajasta ja lainattavasta välineistöstä!
Mikäli lainattava välineistö rikkoutuu tai häviää, lainaaja on vastuussa lainattavista välineistä!

Haluaisin lainata tai vuokrata Luontokoulun välineistöä

Tästä painikkeesta voit laittaa toiveita välineistön lainauksesta!
Laita myös sähköposti (kim.suomalainen@ jyvaskyla.fi) meille tulemaan, koska pedanet ei muistuta meitä tulleista tilauksista, kiitos!
Jyväskylän kaupungin kouluille lainaaminen on ilmaista!
  • Palauta kuva tai muu tiedosto
  • Palauta merkintä
  • Palauta linkki

Sinulla ei ole tarvittavia oikeuksia lähettää mitään.

Luontokoulun lumikenkä-koulutus

Nyt ylös, ulos ja lumikenkäilemään! Jyväskylän luontokoulu järjestää lumikenkä-koulutuksen kaikille kaupungin opettajille ja varhaiskasvattajille Vaajakosken yhtenäiskoululla ma 18.1.2021 klo 13.30 - 16.00 Koulutuksessa perehdymme lumikenkäilyyn ...

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä