Yhteystiedot

Koulun hallinto


Marja Hämäläinen Rehtori 014 266 4474, tekstiviestit: 050 634 96
Jarmo Lyhty Vararehtori   014 266 7203, tekstiviestit: 040 184 9538
Tanja Roininen Koulusihteeri 014 266 4437, tekstiviestit: 050 311 8072

Opettajat lv 2018-2019

Opettajainhuone
Puhelin: (014) 266 4476 tai 040 861 6829

Opettajaan voi ottaa yhteyttä wilman kautta, puhelimitse (luokan numeroon tai opettajainhuoneeseen), sähköpostitse tai vierailemalla henkilökohtaisesti koululla.

Luokka Nimi Sähköposti Puhelin
1A Sini Lairio sini.lairio(at)jkl.fi  
1B Sanna Kurhinen sanna.kurhinen(at)jkl.fi  
2A Piia Kokko piia.kokko(at)jkl.fi  
2B Rosi Blad rosi.blad(at)jkl.fi  
3A Kaisa Sipilä kaisa.sipila(at)jkl.fi  
3B Hanna Hokkanen hanna.hokkanen(at)jkl.fi  
4A Mikko Huttunen mikko.a.huttunen(at)jkl.fi  
4B Eero Hurskainen eero.hurskainen(at)jkl.fi  
5A Jarmo Lyhty jarmo.lyhty(at)jkl.fi  014 266 7203, 040 184 9538 
5B Juha Toikkanen juha.toikkanen(at)jkl.fi  
6A Hannele Mäkinen hannele.t.makinen(at)jkl.fi  
6B Juhani Rantanen juhani.rantanen(at)jkl.fi  
YPR A Katrin Jarva katrin.jarva(at)jkl.fi 014 266 7209, 040 186 5769
YPR B Ritva Hyyryläinen ritva.hyyrylainen(at)jkl.fi 014 2664456, 050 3672081
Pienryhmä Eeva-Stiina Hämäläinen eeva-stiina.hamalainen(at)jkl.fi 014 266 3688, 040 579 7935
Erityisopetus Taina Vaismaa taina.vaismaa(at)jkl.fi 014 266 4425, 050 564 5575
Tuntiopettaja Tytti Käyhkö tytti.kayhko(at)jkl.fi  
Englanti Laura Hartikainen laura.hartikainen(at)jkl.fi  
Espanja Jenna Tyrväinen jenna.tyrvainen(at)jkl.fi  


Muu henkilökunta

Terveydenhoitaja Ulla Kärkkäinen
Lohikosken koululla ke-to sekä parillisten viikkojen ti
puh. 014 266 7611, tekstiviestit: 050 311 9897 

Koulukuraattori Kirsi Vuosjärvi
Puhelinaika ti ja to klo 10-11
puh. 014 266 3585, tekstiviestit: 050 565 9450 (muuttuneet numerot viime lukuvuoteen verrattuna)

Koulupsykologi Tiia Salminen
Puhelinaika ti ja to klo 10-11
puh: 014 266 2518, tekstiviestit: 050 460 7335
Käyntiosoite: Kauppakatu 19 C, 2 krs.

VERTTI (vaativaa erityistä tukea tarvitsevien oppilaiden aamu- ja iltapäivätoiminta)
vastuuohjaaja Tiina Sakomaa
puh. 014 266 4506 tai 050 311 8117

Jälkkäri, Koululaisten iltapäivätoiminta, puh. 050 539 9487

Vahtimestarin tehtävät (koulunkäynnin ohjaaja) Tarja Kiuru p. 014 266 3599 (tekstarit 050 599 9273)
Kiinteistönhoitaja (Total) Teuvo Manner
Ruokapalveluesimies (Kylän kattaus), puh: 014 266 8318 tai 050 311 8733
Siistijät SOL palveluesimie Anssi Hannula puh. 040 7287402

Ohjaajat lv 2018-2019

Haapasaari, Juuso
Hoffren, Seija
Kiuru, Tarja
Komppa, Virpi
Kovala, Jaana
Kuha, Lasse
Kuokkanen, Jonna
Latosuo, Kaisa
Mäkelä, Annemari
Paananen, Tero
Sakomaa, Tiina
Savolainen, Sonja