Huhtasuon yhtenäiskoulu

Ajankohtaista

Yhtenäiskoulun jouluhlat 19.12. klo 17.30 ja 19.00

Hyvät oppilaiden läheiset,    Kutsumme teidät viettämään joulujuhlia kanssamme koulumme liikuntasaliin torstaina 19.12.    1. juhla alkaa 17.30 Osallistuvat luokat: 1A, 2A, 3B, 3C, 4A, 4C, 5A, 5B, 6A, 6B, 6D, 7B, 7C, 7D, 8B, 8C, 8D, 9B, 9C...

TIEDOTE TYÖMAASTA: SULUNTIEN LIITTYMÄT

Tiedoksi koulun ja päiväkodin läheinen työmaa-alue TYÖMAATIEDOTE 1/5 19.11.2019 ALVA-YHTIÖT OY PL4 | 40101 Jyväskylä | puh. 014 366 4000 | Y 1071200-1 TIEDOTE TYÖMAASTA: SULUNTIEN LIITTYMÄT Suluntien ja Kangaslammentien kiertoliittymän ympä...

SOME -vanhempainillat

Huhtasuon yhtenäiskoulun alakoulun, yläkoulun ja vetin some-vanhempainillat isossa ruokalassa: Alakoulu ja vet (1.-6.lk) ti 1.10. klo 18  Yläkoulu ja vet (7.-9.lk) ke 2.10. klo 18  Maksullinen kahvio molemmissa illoissa. 5.A -luokan retkirahasto...

UNICEF -kävelyn tuotto 2768,50€

Koulumme osallistui viime keväänä UNICEF-kävelyyn. Kiitos kaikille kävelijöille ja sponsoreille: Keräsimme Huhtasuon yhtenäiskoulussa 2768,50 euroa! Tällä summalla UNICEF esimerkiksi pystyy hankkimaan Malawissa, yhdessä maailman köyhimmistä maist...

Bussilinjat Halssila-Huhtasuo, vuosiluokat 7.-9.

Hei! Oppilaalla on oikeus koulumatkaetuuteen, eli maksuttomaan bussikorttiin, mikäli koulumatka on yli 5km yhteen suuntaan ja oppilas on ensisijainen oppilas, eli käy niin sanottua lähikouluaan. Halssilasta tulevien 7.-9. lk oppilaiden lähikouluk...

Huhtasuon yhtenäiskoulun yleisopetuksen 1.-6.luokkien aikataulu

Huhtasuon yhtenäiskoulun yleisopetuksen alaluokkien (1.-6. lk) oppituntien aikataulua muutetaan syyslukukaudesta 2018 alkaen. Aamun ensimmäinen oppitunti alkaa klo 8.00 ja toinen klo 8.50. Aamun kahden oppitunnin jälkeen on pitkä välitunti klo 9.3...

Koulumatkoista, saattoliikenteestä ja liikennöinnistä infoa

Turvallista uuden lukuvuoden aloitusta kaikille! Huhtasuon yhtenäiskoulu / yleisopetus - Olemme liikkuva koulu = suosittelemme kulkemaan koulumatkat jalan tai polkupyörällä - Mikäli koulumatka on pitkä tms. huoltaja voi tuoda lapsen kouluun auto...

Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko44

28 October 2019 Thursday
29 October 2019 Thursday
30 October 2019 Thursday
31 October 2019 Thursday
1 November 2019 Thursday
2 November 2019 Thursday
3 November 2019 Thursday

Viikko45

4 November 2019 Thursday
5 November 2019 Thursday
6 November 2019 Thursday
7 November 2019 Thursday
8 November 2019 Thursday
9 November 2019 Thursday
10 November 2019 Thursday

Viikko46

11 November 2019 Thursday
12 November 2019 Thursday
13 November 2019 Thursday
14 November 2019 Thursday
15 November 2019 Thursday
16 November 2019 Thursday
17 November 2019 Thursday

Viikko47

18 November 2019 Thursday
19 November 2019 Thursday
20 November 2019 Thursday
21 November 2019 Thursday
22 November 2019 Thursday
23 November 2019 Thursday
24 November 2019 Thursday

Viikko48

25 November 2019 Thursday
26 November 2019 Thursday
27 November 2019 Thursday
28 November 2019 Thursday
30 November 2019 Thursday
1 December 2019 Thursday
Ilmoittautuminen