Viikkokuulumisia 2026-27
elokuu 2026
Viikko 33
Eskari alkoi keskiviikkona. Aamu alkoi koko koulun yhteisellä päivänavauksella salissa. Siinäpä riitti ihmeteltävää - onpa koulussa monta oppilasta ja aikuista! tämän jälkeen omassa luokassa tutustuttiin toisiimme, laulettiin ja leikittiin.
Jokaisena eskaripäivänä on tehty yksi kynätehtävä; harjoiteltu oikeaa kynäotetta, oman nimen kirjoittamista, päivämäärän numeroita ja huolellista työskentelyä.
aamuisin on toivotettu hyvää huomenta laulamalla Hei terve vaan ja huomenta tai Päivää on hymyssä suu.
Muita harjoiteltavia asioita on ollut oman vuoron odottaminen, lasten ja aikuisten nimet, ruokailuun liittyvät asiat (maistaminen, ruuan ottaminen, ruokailutavat....) eli paljon uusia juttuja! Näitä jatketaan ensi viikolla.
0 kommenttia