3-4 lk

Liikunta

Marraskuussa sisäliikuntaa sekä uintia
Maanantaisin mukaan sisällikuntavarusteet: t-paita, sisäliikunthousut (eri kuin yllä olevat kouluhousut) ja pyyhe.
Uintia perjantaisin:
18.11.
25.11. ja
2.12.
Vaustus: uikkarit, pyyhe, juomapullo vettä varten (suositeltava) sekä laudeliina (joe ehdittäisiin käydä saunassakin). Pitkät hiukset kiinni. Saa olla myös uimalasit mukana.

Joulukuussa sisäliikuntaa

Ohjeita poissaolijoille

Jos olet koulusta poissa sairauden vuoksi toimi seuraavasti:

Opettaja lähettää WhatAppilla päivän aikana tehdyt asiat luokkasi ryhmään. Jos viestiä ei kuulu, soita luokkakaverille!!! Opella saattaa olla reksikiireitä niin, ettei millään ehdi viestejä lähettää.

- Jos sinulla on sisaruksia koulussa, he hakevat tarvitsemasi kirjat luokasta. Jos sisaruksia ei ole, toivottavasti joku muu voi tulla hakemaan ne koululta. 
- Opiskele sairauden aikana sen verran kuin vointisi antaa myöden.
- Toipilaspäivinä (kun esim. ei ole enää kuumetta ja olo on vähän parempi) opettele niitä asioita, joita koulussa on opiskeltu poissaolosi aikana.
- Varsinaisia läksyjä (=kotiopiskelu) ei välttämättä sairaana tarvitse tehdä. Niiden tekeminen kuitenkin auttaa oppimisen syventämisessä.

Jos olet poissa vain muutaman tunnin (hammaslääkäri tm.), ota opiskelluista asioista selvää katsomalla luokan läksytaululta ja/tai kaverille soittamalla. Silloin teet myös kotiopiskeluosuuden (=läksyt).

Jos olet poissa koulusta huoltajan pyynnöstä (esim. lomamatkalla), pyydä poissaolon aikana opiskeltavat asiat pari päivää ennen lähtöä. Kovin aikaisin niitä ei kannata kysellä, koska oppituntien sisällöt saattavat muuttua hyvinkin tehdystä suunnittelusta huolimatta. Jos olet viikon pois, saat viikon aikana opiskeltavien asioiden verran koti-/lomaopiskelua opettajan harkinnan mukaan.

Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 48

28 November 2022 Thursday
29 November 2022 Thursday
30 November 2022 Thursday
1 December 2022 Thursday
2 December 2022 Thursday
3 December 2022 Thursday
4 December 2022 Thursday

Viikko 49

5 December 2022 Thursday
6 December 2022 Thursday
7 December 2022 Thursday
8 December 2022 Thursday
9 December 2022 Thursday
10 December 2022 Thursday
11 December 2022 Thursday

Viikko 50

12 December 2022 Thursday
13 December 2022 Thursday
14 December 2022 Thursday
15 December 2022 Thursday
16 December 2022 Thursday
17 December 2022 Thursday
18 December 2022 Thursday

Viikko 51

19 December 2022 Thursday
20 December 2022 Thursday
21 December 2022 Thursday
22 December 2022 Thursday
23 December 2022 Thursday
24 December 2022 Thursday
25 December 2022 Thursday

Viikko 52

26 December 2022 Thursday
27 December 2022 Thursday
28 December 2022 Thursday
29 December 2022 Thursday
30 December 2022 Thursday
31 December 2022 Thursday
1 January 2023 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä