PE valinnainen 9.lk (2h)
PE valinnainen 9.lk. (2h) ohjelma KEVÄT 2024
vko | Sisältö: | paikka ja huomiot: |
2 | Jonopolttis, tre boller, kuningatarpallo, balls to balls | Feeniks |
3 | Feenikshippa, Keijo Koo pallo, jättipallo hippa | Feeniks |
4 | Tamponipallo, pyyhe lentis, verkkojumppis | Feeniks |
5 | Among us | Feeniks |
6 | Kuntosali | Vesihelmi (Feeniks varattu) |
7 | Lattia on laavaa/muuripolttis | Feeniks |
8 | Futsal/Puntti | Feeniks |
9 | TALVILOMA | |
10 | Hurja polttopeli | Feeniks |
11 | Salibandy | Feeniks |
12 | Erilaisia hippa-leikkejä: ketju-, mikki hiiri-, Feeniks... | Feeniks |
13 | PÄÄSIÄINEN | |
14 | Hurja polttopeli | Feeniks |
15 | Koripallo/futis | Feeniks/kenu |
16 | säbä/pickleball/tanssi | Feeniks |
17 | Futis | Kenu |
18 | Frisbeegolf | Talsoila (Feeniks varattu) |
19 | TAKSVÄRKKI, kävelylenkki kouluun jääville | lähtö Feeniksin ulkovarastolta |
20 | Pesis | Kenu |
21 | beachvolley | Lamminranta |
22 | ei tuntia | |
........ | ............................................... | ................................................... |
PE valinnainen 9.lk. SYKSY 2023
vko | Sisältö: | paikka ja huomiot: |
33 | Pesäpallo ja toivekysely | Kenu |
34 | Jefu | Kenu |
35 | Padel/tennis | Lamminranta/urheilukenttä |
36 | Haavipallo | Kenu |
37 | Frisbeegolf | Talsoila |
38 | Ei tuntia | TET |
39 | Ei tuntia | TET |
40 | säbä/kunkku | Areena/Kenu |
41 | syöksypallo/polttopelit:jaffa, KTV | Feeniks |
42 | SYYSLOMA | |
43 | vatsa-pakara lihaskunto/hurja polttopeli | Feeniks |
44 | Jaffapallo, suopallo | Feeniks |
45 | Verkkotzädää/Kinball | Feeniks |
46 | Kuntosali | Vesihelmi |
47 | Salamapallo, suopallo | Feeniks |
48 | Käsipallo/Koris | Feeniks |
49 | Futsal/puntti | Feeniks |
50 | Keilaus | Keilahalli (Wahreninkatu 11) |
51 | Ei tuntia, joulujuhla | |
........ | ............................................... | ................................................... |
SYKSY 2021
OHJELMA SUUNNITELLAAN YHDESSÄ.
ENSIMMÄINEN TUNTI ON KEINONURMELLA.
TET VIIKKO 46.
ENSIMMÄINEN TUNTI ON KEINONURMELLA.
TET VIIKKO 46.
Ohjelma syksy 2020
Viikko | Ohjelma | |
35 | urheilukenttä, tennis, yu, crossfit, friba, koris | |
36 | Frisbeegolf talsoila / lenkkeily, pyöräily | |
37 | Kävely, juoksulenkki, pihatreeni | |
38 | stratego | |
39 | Pihaleikit / lenkkeily / minitennis | |
40 | Jaken pyörätemput ja pyörärata / pyöräily / jalkapallo | |
41 | salibandy | |
42 | SYYSLOMA | |
43 | lentopallo | |
44 | suunnistus | |
45 | kaupunkisota | |
46 | sulis, pickle ball, pöytätennis turnaus, kehonhuolto | |
47 | bodycompat / polttopelit | |
48 | bodypump / koripallo | |
49 | TET | |
50 | Uinti/kuntosali Vesihelmi | |
51 | Keilaus/lenkkeily. Alkaa 8.20 (Koulu maksaa keilauksen) | |
52 | loma | |