Mäkirinteen koulu

Kalenteri 2019-2020

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko40

28 September 2020 Thursday
29 September 2020 Thursday
30 September 2020 Thursday
1 October 2020 Thursday
2 October 2020 Thursday
3 October 2020 Thursday
4 October 2020 Thursday

Viikko41

5 October 2020 Thursday
6 October 2020 Thursday
7 October 2020 Thursday
8 October 2020 Thursday
9 October 2020 Thursday
10 October 2020 Thursday
11 October 2020 Thursday

Viikko42

12 October 2020 Thursday
13 October 2020 Thursday
14 October 2020 Thursday
15 October 2020 Thursday
16 October 2020 Thursday
17 October 2020 Thursday
18 October 2020 Thursday

Viikko43

19 October 2020 Thursday
20 October 2020 Thursday
21 October 2020 Thursday
22 October 2020 Thursday
23 October 2020 Thursday
24 October 2020 Thursday
25 October 2020 Thursday

Viikko44

26 October 2020 Thursday
27 October 2020 Thursday
28 October 2020 Thursday
29 October 2020 Thursday
30 October 2020 Thursday
31 October 2020 Thursday
1 November 2020 Thursday
Ilmoittautuminen

Yhteystiedot

Mäkirinteen koulu
Kytökyläntie 49
86600 Haapavesi

Opettajanhuone puh: 044-7591 225

Koulun keittiö puh: 044-7591 352


Iltis puh: 044-7591 354

 


Tuoreita kuvia ja video

Koulun oppilaat ovat tehneet todella monipuolisen monialaisten kokonaisuuksien ( MOK) työn Pyhäjoen vesistöön liittyen. Useat luokat ovat myös vierailleet eri kohdissa Pyhäjoen vartta.


Myös Aleksis Kiven Seitsemää veljestä on työstetty eli 6G-luokka on tehnyt aivan upean Seitsemän veljestä -taideteoksen, joka on esillä koulun aulassa.

Torstaina 10.10. on Aleksis Kiven ja suomalaisen kirjallisuuden päivä. Haapavesi-lehdestä tulee toimittaja tekemään juttua 6G-luokan taideteoksesta ja lukemisesta liittyen Syysloma on lukuloma -kampanjaan.

Taideteos on syyslomaan asti esillä. Tervetuloa katsomaan.

Kuvan alla olevasta sinisestä linkistä lisää kuvia ja video. 


 MOK- viikon satoa

Koulujen työ- ja loma-ajat lukuvuonna 2019-2020

Syyslukukausi 8.8. - 20.12.2019
Syysloma (vko 43) 21. - 27.10.2019
Joululoma 21.12.2019 - 6.1.2020
Kevätlukukausi 7.1.- 30.5.2020
Hiihtoloma (vko 10) 2. - 8.3.2020
Pääsiäisloma 10.- 13.4.2020
Vappu 1.5.2020
Helatorstai 21.5.2020 on vapaapäivä.
Lauantai 30.5.2020 on työpäivä

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä