Mäkirinteen koulu

Tuoreita kuvia ja video

Koulun oppilaat ovat tehneet todella monipuolisen monialaisten kokonaisuuksien ( MOK) työn Pyhäjoen vesistöön liittyen. Useat luokat ovat myös vierailleet eri kohdissa Pyhäjoen vartta.


Myös Aleksis Kiven Seitsemää veljestä on työstetty eli 6G-luokka on tehnyt aivan upean Seitsemän veljestä -taideteoksen, joka on esillä koulun aulassa.

Torstaina 10.10. on Aleksis Kiven ja suomalaisen kirjallisuuden päivä. Haapavesi-lehdestä tulee toimittaja tekemään juttua 6G-luokan taideteoksesta ja lukemisesta liittyen Syysloma on lukuloma -kampanjaan.

Taideteos on syyslomaan asti esillä. Tervetuloa katsomaan.

Kuvan alla olevasta sinisestä linkistä lisää kuvia ja video. 
IMG_20191008_173600[1].jpg

 MOK- viikon satoa

Yhteystiedot

Mäkirinteen koulu
Kytökyläntie 49
86600 Haapavesi

Opettajanhuone puh: 044-7591 225

Koulun keittiö puh: 044-7591 352


Iltis puh: 044-7591 354

 


Kalenteri 2019-2020

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko44

28 October 2019 Thursday
29 October 2019 Thursday
30 October 2019 Thursday
31 October 2019 Thursday
1 November 2019 Thursday
2 November 2019 Thursday
3 November 2019 Thursday

Viikko45

4 November 2019 Thursday
5 November 2019 Thursday
6 November 2019 Thursday
7 November 2019 Thursday
8 November 2019 Thursday
9 November 2019 Thursday
10 November 2019 Thursday

Viikko46

11 November 2019 Thursday
12 November 2019 Thursday
13 November 2019 Thursday
14 November 2019 Thursday
15 November 2019 Thursday
16 November 2019 Thursday
17 November 2019 Thursday

Viikko47

18 November 2019 Thursday
19 November 2019 Thursday
20 November 2019 Thursday
21 November 2019 Thursday
22 November 2019 Thursday
23 November 2019 Thursday
24 November 2019 Thursday

Viikko48

25 November 2019 Thursday
26 November 2019 Thursday
27 November 2019 Thursday
28 November 2019 Thursday
29 November 2019 Thursday
30 November 2019 Thursday
1 December 2019 Thursday
Ilmoittautuminen

Koulujen työ- ja loma-ajat lukuvuonna 2019-2020

Syyslukukausi 8.8. - 20.12.2019
Syysloma (vko 43) 21. - 27.10.2019
Joululoma 21.12.2019 - 6.1.2020
Kevätlukukausi 7.1.- 30.5.2020
Hiihtoloma (vko 10) 2. - 8.3.2020
Pääsiäisloma 10.- 13.4.2020
Vappu 1.5.2020
Helatorstai 21.5.2020 on vapaapäivä.
Lauantai 30.5.2020 on työpäivä