Luvian yhtenäiskoulu

Koulun yhteystiedot

YHTEYSTIEDOT:

Henkilökunnan sähköpostiosoitteet ovat mallia etunimi.sukunimi(at)eurajoki.fi

(poikkeus: Kouluterveydenhoitaja: krista.lehtiniemi(at)terveystalo.fi)

Koulun nettisivut: http://www.eurajoki.fi/kasvatus-opetus/perusopetus/ > Luvian yhtenäiskoulu > peda.net

 

OSOITE:

LUVIAN YHTENÄISKOULU

Luvian kirkkotie 18

29100 LUVIA

Rehtori Pasi Savolainen 044 431 2539, pasi.savolainen(at)eurajoki.fi

Apulaisrehtori Pertti Vasara 044 431 2757, pertti.vasara(at)eurajoki.fi

Lehtori Kimmo Kulmala 044 431 2716, kimmo.kulmala(at)eurajoki.fi

Koulusihteeri Anneli Kyrövaara 044 431 2713, anneli.kyrovaara(at)eurajoki.fi

Koulukuraattori Eeva Suula 044 4312717, eeva.suula(at)eurajoki.fi

Kouluterveydenhoitaja Krista Lehtiniemi 044 4503527, krista.lehtiniemi(at)terveystalo.fi

Koulun opettajat ja muu henkilökunta lv. 2019-2020

Hallinto:

Pasi Savolainen, rehtori

Pertti Vasara, apulaisrehtori, OPO, KS

Anneli Kyrövaara (ma-to), Anu Ouramaa (pe), koulusihteeri

Hallinto yht. 4


Opetusryhmät ja opettajat:

1A Anna Lähde (LO)

1B Emma Mäkitalo (LO)

2A Nita Heikkilä(LO)

2B Joni Järvelä (LO)

1-2 pienryhmä Susanna Sillanpää (EO)

3A Elina Luoma-Keturi (LO)

3B Anni Aikko-Riikilä (LO)

3-4 pienryhmä Kaisu Lehtimäki (EO)

4A Jaana Jalonen (LO)

4B Tiina Rinne-Elonen (LO)

4C Heta Loponen (LO, LI)

5A Kati Collander (LO, ET)

5B Kimmo Lehtimäki (LO, LI)

6A Paula Juhela (LO)

6B Saana Hakala (LO)

6C Monica Syrjä (LO, TE)

7A Janne Järvinen (MA, KE, FY, TT)

7B Päivi Suominen (RU, SA, RA)

7C Martti Paavilainen (KS, KU)

8A Merja Majanen (HI, YT, UE)

8B Piia Risku-Myllyharju (BG, MT, TE)

8C Heli Palomäki (EN, RA, VE)

9A Riku Ihalin (MA, FY, KE)

9B Tomi Mikola (EO)

9C Marja Vaitomaa (KT, TE)

6-9 pienryhmä Teijo Reunanen (EO) ja Tomi Mikola (EO)

Kari Junno (KÄS)

Kimmo Kulmala, MA, FY, KE, TT

Kirsi-Marja Muotiala (AI, tukioppilaat)

Anne Näyrä (KÄS)

Kristiina Tsoukas (OPO)

Silja Vuorinen (MU)

Anna Vuorinen (EO) Opettajat yht. 35

 

Koulunkäynninohjaajat:

Anne Fagerlund 3-4 pr., Iippa

Mira Grönman

Laura-Liisa Helmejoki 3A

Minna Karhu,1 lk.

Kristiina Keidas, 1 lk.

Tuukka Keinonen

Maija Leino, 2 lk.

Mari Lähtölä, 3-4 pr., Iippa

Eija Länsiniemi-Kuusinen 3-5, Iippa

Päivi Niemi, 2A

Hanna-Leena Nummi 1-2 pr., Iippa

Anu Ouramaa 4. lk. 3 pv./vko 

Riikka-Maija Saarinen, 1-2 pr.

Jonna Seppänen 7C

Marjut Toivonen, kk-ohj.harj.

Santtu Tuomola, 6-9 pr.

Susan Vaarne-Perämäki 6-9 pr.

Sanna Varis, lk. 5-6, Iippa

Ville Vuorinen, 4B, Iippa

Ohjaajat yht. 19


 

Eeva Suula, kuraattori

Krista Lehtiniemi, terveydenhoitaja


Yhteisen ymmärryksen polku -hanke:

Ulla Rossi, LO

Jaana Salo, kuraattori

Yht. 4

Henkilöstö yhteensä: 58

Opettajien puhelinnumerot lv. 2018-2019

Savolainen Pasi, rehtori 0444312539
Vasara Pertti, apulaisrehtori 0444312757

Collander Kati 0444312761
Hakala Saana 0444312675
Heikkilä Jaana 0444312714
Ihalin Riku 0444312653
Jalonen Jaana 0444312654
Juhela Paula 0444312655
Junno Kari 0444312656
Järvinen Janne 0444312657
Knuutila Emmiina 0444312722
Kulmala Kimmo 0444312716
Lehtimäki Kimmo 0444312658
Lonka Jenna 0444312668
Loponen Heta 0444312660
Luoma-Keturi Elina 0444312651
Majanen Merja 0444312661
Mattila Elina 0444312667
Mikola Tomi 0444312753
Muotiala Kirsi-Marja 0444312662
Nieminen Riikka 0444312673
Näyrä Anne 0444312663
Palomäki Heli 0444312669
Pietilä Paula 0444312545
Reunanen Teijo 0444312754
Rinne-Elonen Tiina 0444312665
Risku-Myllyharju Piia 0444312666
Suominen Päivi 0444312671
Syrjä Monica 0444312672
Tsoukas Kristiina 0444312570
Vaitomaa Marja 0444312674
Vuorinen Anna 0444312752
Vuorinen Silja 0444312676
Westerbacka Eija 0444312593

Muu henkilökunta (Iippa, kiinteistönhuolto, keittiohenkilökunta, toimitilahuoltajat)

Aamu- ja iltapäivätoiminta Iippa 044 431 2537
Keittola 044 431 2710
Toimitilahuoltajat 044 431 2552
Kiinteistönhoitaja Pasi Luukkonen 044 431 2510
Tekninen osasto / päivystyspuhelin 044 431 2420

Etsivän nuorisotyön yksilövalmentaja: Anni Heikintalo 044 431 2507

Liikuntaryhmien ohjaus ja liikuntaneuvonta Jonna Halminen 044 431 2531

Keittiöhenkilökunta

Carita Ihalainen
Sari Lahtinen
Saara Koivunen
Birgitta Haapanen
(Koulun ruokala 044 431 2710)


Toimitilahuoltajat

Tuula Uusiaro-Nummi
Anne Juhela
Riitta Meronen
Salla Salomaa
Tuija Heinonen
Birgitta Haapanen
(Toimitilahuoltajat 044 431 2552)