Luvian yhtenäiskoulu

Koulun toiminta koronapandemian aikana

Koulu toimii oppilaiden työjärjestysten mukaisesti. Oppilaita ja huoltajia on tiedotettu ja tullaan tiedottamaan käytännön toimista turvallisen oppimisympäristön takaamiseksi. Kouluun oppilas ei saa tulla, jos hänellä on flunssaoireita. Koulu ei myönnä toistaiseksi vapaata ulkomaan matkoihin ja toivoo huoltajien harkintaa kotimaan lomamatkojen osalta.

Koulupäivinä klo 7.30-15.30 välisenä aikana kouluun ei saa tulla ulkopuolisia vierailijoita. Jos asiasta on epäselvyyttä, olkaa yhteydessä rehtoriin. Vanhempainillat pidetään toistaiseksi etänä.

Terveisin,

Pasi Savolainen
Rehtori
044 431 2539

Koulun yhteystiedot

YHTEYSTIEDOT:

Henkilökunnan sähköpostiosoitteet ovat mallia etunimi.sukunimi(at)eurajoki.fi

(poikkeus: Kouluterveydenhoitaja: krista.lehtiniemi(at)terveystalo.fi)

Koulun nettisivut: http://www.eurajoki.fi/kasvatus-opetus/perusopetus/ > Luvian yhtenäiskoulu > peda.net

 

OSOITE:

LUVIAN YHTENÄISKOULU

Luvian kirkkotie 18

29100 LUVIA


Rehtori Pasi Savolainen 044 431 2539, pasi.savolainen(at)eurajoki.fi

Apulaisrehtori Pertti Vasara 044 431 2757, pertti.vasara(at)eurajoki.fi

Koulusihteeri Anneli Kyrövaara 044 431 2713, anneli.kyrovaara(at)eurajoki.fi

Koulukuraattori Eeva Suula 044 4312717, eeva.suula(at)eurajoki.fi

Kouluterveydenhoitaja Krista Lehtiniemi 044 4503527, krista.lehtiniemi(at)terveystalo.fi

Koulun opettajat ja muu henkilökunta lv. 2020-2021

Hallinto:

Pasi Savolainen, rehtori, (HI, YT)

Pertti Vasara, apulaisrehtori, (OPO, KS)

Anneli Kyrövaara (ma-to), Anu Ouramaa (pe), koulusihteeri

Hallinto yht. 4


Opetusryhmät ja opettajat:

1A Saana Hakala (LO)

1B Emmiina Knuutila (LO)

2A Elina Luoma-Keturi (LO)

2B Kirsi Piittala (LO, SUK)

1-2 pienryhmä Susanna Sillanpää (EO)

3A Heta Loponen (LO,LI)

3B Tiina Rinne-Elonen (LO)

4A Jaana Jalonen (LO)

4B Anni Aikko-Riikilä (LO)

3-4 pienryhmä Kaisu Lehtimäki (EO)

5A Monica Syrjä (LO, TE)

5B Kimmo Lehtimäki (LO, LI)

5C Milla Rukakoski (LO, EO)

6A Kati Collander (LO, ET)

6B Paula Juhela (LO)

1-6 laaja-alainen erityisopettaja Minna Ekqvist

5-6 pienryhmä Anna Vuorinen (EO, erityisopetusta koordinoiva opettaja)

7A Kimmo Kulmala, (MA, FY, KE, TT)

7B Marja Vaitomaa (KT, TE)

7C Silja Vuorinen (MU)

8A Janne Järvinen (MA, KE, FY, TT)

8B Päivi Suominen (RU, SA, RA)

8C Martti Paavilainen (KS, KU)

9A Merja Majanen (HI, YT, UE)

9B Piia Risku (BG, MT, TE)

9C Heli Palomäki (EN, RA, VE)

7-9 pienryhmä Teijo Reunanen (EO) ja Tomi Mikola (EO)

Riku Ihalin (MA, FY, KE)

Kari Junno (KS)

Anne Näyrä (KS)

Kristiina Tsoukas (OPO)

Marjaana Mitikka (SUK)

Opettajat yht. 33

 

Koulunkäynninohjaajat:

Anne Fagerlund 3-4 pr., iippa

Mira Grönman 1-3 pr., iippa

Iiro Ihalin 1-4 pr., iippa

Minna Karhu, 2A ja 2B

Anu Ouramaa, 3A ja 3B

Mari Lähtölä, 3-4 pr., iippa

Eija Länsiniemi-Kuusinen 5-6 pr., iippa

Hanna-Leena Nummi 1-2 pr., Iippa

Riikka-Maija Saarinen, 1A ja 1B

Rauna Sundell 1-3 pr.

Santtu Tuomola 7-9, iippa

Piia Tuominen 8C

Susan Vaarne-Perämäki 7-9, iippa


Miia Visala 4A ja 4B, iippa


Ohjaajat yht. 14

Eeva Suula, kuraattori

Krista Lehtiniemi, terveydenhoitaja

Yhteisen ymmärryksen polku -hanke:

Jaana Salo, kuraattori

Miia Nurmi, opettaja

Yht. 4

Henkilöstö yhteensä: 54

Opettajien puhelinnumerot lv. 2020-2021

Savolainen Pasi, rehtori 0444312539
Vasara Pertti, apulaisrehtori 0444312757

Aikko-Riikilä Anni 0444312593
Collander Kati 0444312761
Ekqvist Minna 0444312545
Hakala Saana 0444312675
Ihalin Riku 0444312653
Jalonen Jaana 0444312654
Juhela Paula 0444312655
Junno Kari 0444312656
Järvinen Janne 0444312657
Knuutila Emmiina 044431667
Kulmala Kimmo 0444312716
Lehtimäki Kaisu 0444312714
Lehtimäki Kimmo 0444312658
Loponen Heta 0444312660
Luoma-Keturi Elina 0444312651
Majanen Merja 0444312661
Mikola Tomi 0444312753
Mitikka Marjaana 0444312662
Muotiala Kirsi-Marja 0444312662
Nurmi Miia 0444312501
Näyrä Anne 0444312663
Palomäki Heli 0444312669
Piittala Kirsi 0444312722
Rukakoski Milla 0444312668
Reunanen Teijo 0444312754
Rinne-Elonen Tiina 0444312665
Risku Piia 0444312666
Sillanpää Susanna 0443124939
Suominen Päivi 0444312671
Syrjä Monica 0444312672
Tsoukas Kristiina 0444312570
Vaitomaa Marja 0444312674
Vuorinen Anna 0444312752
Vuorinen Silja 0444312676

Muu henkilökunta (Iippa, kiinteistönhuolto, keittiohenkilökunta, toimitilahuoltajat)

Aamu- ja iltapäivätoiminta Iippa 044 431 2537
Keittola 044 431 2710
Toimitilahuoltajat 044 431 2552
Kiinteistönhoitaja Pasi Luukkonen 044 431 2510
Tekninen osasto / päivystyspuhelin 044 431 2420

Etsivän nuorisotyön yksilövalmentaja: Anni Heikintalo 044 431 2507

Liikuntaryhmien ohjaus ja liikuntaneuvonta Jonna Halminen 044 431 2531

Keittiöhenkilökunta

Carita Ihalainen
Sari Lahtinen
Saara Koivunen
Birgitta Haapanen
(Koulun ruokala 044 431 2710)


Toimitilahuoltajat

Tuula Uusiaro-Nummi
Anne Juhela
Riitta Meronen
Salla Salomaa
Tuija Heinonen
Birgitta Haapanen
(Toimitilahuoltajat 044 431 2552)

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä