Luvian yhtenäiskoulu

Koulun yhteystiedot

YHTEYSTIEDOT:

Henkilökunnan sähköpostiosoitteet ovat mallia etunimi.sukunimi(at)eurajoki.fi

(poikkeus: Kouluterveydenhoitaja: krista.lehtiniemi(at)attendo.fi)

Koulun nettisivut: http://www.eurajoki.fi/kasvatus-opetus/perusopetus/ > Luvian yhtenäiskoulu > peda.net

 

OSOITE:

LUVIAN YHTENÄISKOULU

Luvian kirkkotie 18

29100 LUVIA

Rehtori Tommi Aalto 044 431 2539, tommi.aalto(at)eurajoki.fi

Koulusihteeri Anneli Kyrövaara 044 431 2713, anneli.kyrovaara(at)eurajoki.fi

Apulaisrehtori Pertti Vasara 044 431 2757, pertti.vasara(at)eurajoki.fi

Koulukuraattori Eeva Suula 044 4312717, eeva.suula(at)eurajoki.fi

Kouluterveydenhoitaja Krista Lehtiniemi 044 4503527, krista.lehtiniemi(at)attendo.fi

LUOKAT JA HENKILÖKUNTA 2018-2019

Nappikoulu

1A Eija Westerbacka
1B Emmiina Knuutila
2A Elina Mattila
2B Jenna Lonka
1-2 Jaana Heikkilä
Ohjaajat Minna Karhu
Maija Leino
Mari Lähtölä
Hanna-Leena Nummi (Iippa)
Päivi Tuomola
Ville Vuorinen (Iippa)

Rakennukset A, B, C ja D

3A Jaana Jalonen
3B Tiina Rinne Elonen
3C Heta Loponen
4A Kati Collander
4B Anni Aikko-Riikilä
5A Paula Juhela
5B Saana Hakala
5C Monica Syrjä
6A Elina Luoma-Keturi
6B Riikka Nieminen
6C Kimmo Lehtimäki
Luokanvalvojat
7A Merja Majanen
7B Piia Risku-Myllyharju
7C Heli Palomäki
8A Riku Ihalin
8B Tomi Mikola
8C Marja Vaitomaa
9A Kirsi-Marja Muotiala
9B Janne Järvinen
9C Kimmo Kulmala

RU Päivi Suominen
MU Silja Vuorinen
OPO Kristiina Tsoukas
KÄS Anne Näyrä
KÄS Kari Junno
KU + KÄS Paula Pietilä

Erityisopetus

1-2 Jaana Heikkilä
3-4 Anna Vuorinen
5-9 Teijo Reunanen
5-9 Tomi Mikola

Ohjaajat 3-9

Anu Heiska 3ABC
Anne Fagerlund 4ABC (Iippa)
Miia Visala 5ABC (Iippa)
Eija Länsiniemi-Kuusinen 3-4 (Iippa)
Riikka-Maija Saarinen 5ABC
Sanna Varis 6AB (Iippa)
Rasmus Östling 6
Susan Vaarne-Perämäki 7-9
Santtu Tuomola 8

Apulaisrehtori Pertti Vasara

Kuraattori Eeva Suula

Toimistosihteeri Anneli Kyrövaara

Terveydenhoitaja Krista Lehtiniemi

Opettajien puhelinnumerot lv. 2018-2019

​​Aalto Tommi 0444312539
Aikko-Riikilä Anni 0443124939
Collander Kati 0444312761
Hakala Saana 0444312675
Heikkilä Jaana 0444312714
Ihalin Riku 0444312653
Jalonen Jaana 0444312654
Juhela Paula 0444312655
Junno Kari 0444312656
Järvinen Janne 0444312657
Knuutila Emmiina 0444312722
Kulmala Kimmo 0444312716
Lehtimäki Kimmo 0444312658
Lonka Jenna 0444312668
Loponen Heta 0444312660
Luoma-Keturi Elina 0444312651
Majanen Merja 0444312661
Mattila Elina 0444312667
Mikola Tomi 0444312753
Muotiala Kirsi-Marja 0444312662
Nieminen Riikka 0444312673
Näyrä Anne 0444312663
Palomäki Heli 0444312669
Pietilä Paula 0444312545
Reunanen Teijo 0444312754
Rinne-Elonen Tiina 0444312665
Risku-Myllyharju Piia 0444312666
Suominen Päivi 0444312671
Syrjä Monica 0444312672
Tsoukas Kristiina 0444312570
Vaitomaa Marja 0444312674
Vasara Pertti 0444312757
Vuorinen Anna 0444312752
Vuorinen Silja 0444312676
Westerbacka Eija 0444312593

Muu henkilökunta (Iippa, kiinteistönhuolto, keittiohenkilökunta, toimitilahuoltajat)

Aamu- ja iltapäivätoiminta Iippa 044 431 2537
Keittola 044 431 2710
Toimitilahuoltajat 044 431 2552
Kiinteistönhoitaja Pasi Luukkonen 044 431 2510
Tekninen osasto / päivystyspuhelin 044 431 2420

Etsivän nuorisotyön yksilövalmentaja: Anni Heikintalo 044 431 2507

Liikuntaryhmien ohjaus ja liikuntaneuvonta Jonna Halminen 044 431 2531

Keittiöhenkilökunta

Carita Ihalainen
Sari Lahtinen
Saara Koivunen
Birgitta Haapanen
(Koulun ruokala 044 431 2710)


Toimitilahuoltajat

Tuula Uusiaro-Nummi
Anne Juhela
Riitta Meronen
Noora Frisk
Jonna Säike
Tuija Heinonen
Birgitta Haapanen
(Toimitilahuoltajat 044 431 2552)