LUKUVUOSIKALENTERI
Viikko 35
26 August 2024 Thursday
27 August 2024 Thursday
28 August 2024 Thursday
29 August 2024 Thursday
30 August 2024 Thursday
31 August 2024 Thursday
1 September 2024 Thursday
Viikko 36
2 September 2024 Thursday
3 September 2024 Thursday
4 September 2024 Thursday
5 September 2024 Thursday
6 September 2024 Thursday
7 September 2024 Thursday
8 September 2024 Thursday
Viikko 37
9 September 2024 Thursday
10 September 2024 Thursday
11 September 2024 Thursday
12 September 2024 Thursday
13 September 2024 Thursday
14 September 2024 Thursday
15 September 2024 Thursday
Viikko 38
16 September 2024 Thursday
17 September 2024 Thursday
18 September 2024 Thursday
19 September 2024 Thursday
20 September 2024 Thursday
21 September 2024 Thursday
22 September 2024 Thursday
Viikko 39
23 September 2024 Thursday
24 September 2024 Thursday
25 September 2024 Thursday
26 September 2024 Thursday
27 September 2024 Thursday
28 September 2024 Thursday
29 September 2024 Thursday
Viikko 40
30 September 2024 Thursday
1 October 2024 Thursday
2 October 2024 Thursday
3 October 2024 Thursday
4 October 2024 Thursday
5 October 2024 Thursday
6 October 2024 Thursday
Ilmoittautuminen avoinna
Ilmoittautuminen alkaa myöhemmin
Ilmoittautuminen tehty
Ilmoittautuminen ei ole avoinna
Seuraavat tapahtumat
Huomaa hyvä
Yläkoulun oppilaskunnan hallituksen kokous (YL 1)
Alakoulun vanhempainilta
Aloitamme kahveilla kouluravintola Paussissa, tervetuloa mukaan!
Pienluokka uimassa
8. -9 .lk:t seuraamassa paneelikeskustelua yrittäjyydestä auditoriossa
14. divisioonan perinneyhdistyksen Nuoriso- ja perinnepäivät (yläkoulu ja lukio)
Päivän ohjelma:
(1. tunti lukujärjestyksen mukaan)
klo 9.45 yläkoululaiset ja lukiolaiset ovat valmiina etupihalla lipunnostoa varten luokanvalvojien kanssa, kunnanjohtajan aloitussanat ja lipunnosto, siirtyminen kulkueena kunnantalolle
klo 10.00 lipunnosto ja seppeleen lasku kunnantalolla
klo 10.15 hornetin ylilento
klo 10.30 – 11.00 teatteriesitys auditoriossa
klo 11.00 – 12.15 kalustonäyttely pihalla ja ruokailu
klo 12.15 – 13.00 kirjailija Jenni Kirves, auditorio
klo 13.15 – 14.00 historian tunnilla tehtyjen oppilastöiden esittelyä ja palkitsemista auditoriossa
(6. oppitunti lukujärjestyksen mukaan)
Huom! Päivän aikana on Sotkun kahvi- ja munkkikoju etupihalla (omakustanteinen).
(1. tunti lukujärjestyksen mukaan)
klo 9.45 yläkoululaiset ja lukiolaiset ovat valmiina etupihalla lipunnostoa varten luokanvalvojien kanssa, kunnanjohtajan aloitussanat ja lipunnosto, siirtyminen kulkueena kunnantalolle
klo 10.00 lipunnosto ja seppeleen lasku kunnantalolla
klo 10.15 hornetin ylilento
klo 10.30 – 11.00 teatteriesitys auditoriossa
klo 11.00 – 12.15 kalustonäyttely pihalla ja ruokailu
klo 12.15 – 13.00 kirjailija Jenni Kirves, auditorio
klo 13.15 – 14.00 historian tunnilla tehtyjen oppilastöiden esittelyä ja palkitsemista auditoriossa
(6. oppitunti lukujärjestyksen mukaan)
Huom! Päivän aikana on Sotkun kahvi- ja munkkikoju etupihalla (omakustanteinen).