Tervetuloa koulumme sivuille!

Tervetuloa Soinin yhtenäiskoulun kotisivuille!

Olemme kuntamme ainoa koulu, jossa opiskellaan aina eskarista yhdeksänteen luokkaan asti. Koulussamme on tänä lukuvuonna oppilaana 17 eskarilaista, 151 alakoululaista ja 85 yläkoululaista. Alakoulun osalta 1.-2. ja 5. luokka ovat yksisarjaisia eli jokaista luokka-astetta on yksi luokallinen ja 3.-4. ja 6. luokat sekä yläkoulu ovat kaksisarjaisia, eli luokat on A:sta B:hen. 

Koulullamme työskentelevää henkilökuntaa on reilu nelisenkymmentä: opettajia, koulunkäynninohjaajia, kanslian henkilökunta, sekä oppilashuollon, ruokalan ja teknisen puolen henkilökuntaa.

Koulumme sijaisee keskustassa, johon oppilaiden on helppo tulla jalan ja pyöräillen. Koulun ympäristössä on frisbeegolf-rata, pienpelikenttä sekä pallokentät, joita käytetään kesäisin pesäpallo- ja jalkapallokenttinä ja talvisin jääkiekkokaukalona ja luistelualueena. Ladulle sekä patikkareiteille pääsee suoraan koululta. Koulumme kerhotoiminta on vilkasta.

Pesolan stipendirahaston tiedote 2024

PESOLAN STIPENDIRAHASTON TIEDOTE 2024


Pesolan Stipendirahasto myöntää toisen asteen päättäville
soinilaisille opiskelijoille stipendi/koulu (120€).
Stipendejä jaetaan kolme kappaletta.

Koulu hakee stipendin valitsemalleen opiskelijalle tai koulu hakee
stipendin ja myöntää sen joustavasti valmistuvalle opiskelijalle
kuitenkin maaliskuun 2025 loppuun mennessä. Oppilaitoksen 
tulee kuitenkin stipendin myönnettyään ilmoittaa kenelle se myönnettiin.
Stipendit tulee hakea 30.4.2024 mennessä.


Soinin Yhtenäiskoulu
Koulutie 1
63800 SOINI

Sisko Korpela
koulusihteeri: sisko.korpela@soini.fi
040 557 5867, ti, ke, to

Liitteet:

Pesolan stipendirahaston oppilasstipendi hakulomake.pdf

Soinin yhtenäiskoulu

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 14

1 April 2024 Thursday
2 April 2024 Thursday
3 April 2024 Thursday
4 April 2024 Thursday
5 April 2024 Thursday
6 April 2024 Thursday
7 April 2024 Thursday

Viikko 15

8 April 2024 Thursday
9 April 2024 Thursday
10 April 2024 Thursday
11 April 2024 Thursday
12 April 2024 Thursday
13 April 2024 Thursday
14 April 2024 Thursday

Viikko 16

15 April 2024 Thursday
16 April 2024 Thursday
17 April 2024 Thursday
18 April 2024 Thursday
19 April 2024 Thursday
20 April 2024 Thursday
21 April 2024 Thursday

Viikko 17

22 April 2024 Thursday
23 April 2024 Thursday
24 April 2024 Thursday
25 April 2024 Thursday
26 April 2024 Thursday
27 April 2024 Thursday
28 April 2024 Thursday

Viikko 18

29 April 2024 Thursday
30 April 2024 Thursday
1 May 2024 Thursday
2 May 2024 Thursday
3 May 2024 Thursday
4 May 2024 Thursday
5 May 2024 Thursday
Ilmoittautuminen avoinna
Ilmoittautuminen alkaa myöhemmin
Ilmoittautuminen tehty
Ilmoittautuminen ei ole avoinna

Tilaa tämä sivu

Oppilaiden, opettajien ja huoltajien kannattaa lisätä tämä sivu omiin linkkeihin (klikkaa "Tilaa").

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä