Soinin varhaiskasvatus

Varhaiskasvatuspaikan hakeminen ja irtisanominen

Varhaiskasvatusta järjestetään 0-6-vuotiaille lapsille Laulumaan päiväkodissa sekä perhepäivähoidossa. Lapselle voi hakea kokopäiväistä (yli 5h/pv) tai osapäiväistä (enintään 5h/pv) varhaiskasvatuspaikkaa. Jos varhaiskasvatuksen tarpeeksi valitaan 20h viikossa, voi siihen sisältyä sekä koko- että osapäiviä tarpeen mukaan. Lapsella on oikeus varhaiskasvatukseen siihen saakka, kun hän aloittaa oppivelvollisuuskouun.

Lapselle voi valita sovituiksi hoitopäiviksi 20h/vk, 1-10pv/kk, 11-15pv/kk tai yli 15pv/kk. Varhaiskasvatus on Soinissa tällä hetkellä maksutonta niille perheille, joissa lapsi ja hänen lähihuoltajansa on ollut Soinissa kirjoilla edellisvuoden viimeisenä päivänä.

Varhaiskasvatuspaikkaa tulee hakea 4kk ennen hoidon toivottua alkamista. Jos varhaiskasvatuksen tarve on kiireellinen vanhempien äkillisen työllistymisen tai opiskelupaikan saamisen vuoksi, varhaiskasvatuspaikka tulee järjestää 2 viikon kuluessa siitä, kun lapsen hakemus on saapunut.

Varhaiskasvatuspaikkaa voi hakea alla olevan linkin kautta
Päivähoitohakemus


Mikäli lapsen hoidon tarve muuttuu, tulee lapselle tehdä uusi hakemus. Hoitoaikamuutokset tulevat voimaan aina kalenterikuukauden alusta alkaen, ja niiden tulee olla kestoltaan vähintään 3kk.

Varhaiskasvatuspaikka irtisanotaan alla olevalla sähköisellä lomakkeella.

Varhaiskasvatuspaikan irtisanominen

Lapsen nimi:

Hoitopaikka:

Varhaiskasvatuksen tarve päättyy (merkitse viimeinen läsnäolopäivä):

Huoltajan nimi ja päiväys:
Roskapostituksen esto
Valitse mikä tahansa numero, joka on suurempi kuin 2.

Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 52

26 December 2022 Thursday
27 December 2022 Thursday
28 December 2022 Thursday
29 December 2022 Thursday
30 December 2022 Thursday
31 December 2022 Thursday
1 January 2023 Thursday

Viikko 1

2 January 2023 Thursday
3 January 2023 Thursday
4 January 2023 Thursday
5 January 2023 Thursday
6 January 2023 Thursday
7 January 2023 Thursday
8 January 2023 Thursday

Viikko 2

9 January 2023 Thursday
10 January 2023 Thursday
11 January 2023 Thursday
12 January 2023 Thursday
13 January 2023 Thursday
14 January 2023 Thursday
15 January 2023 Thursday

Viikko 3

16 January 2023 Thursday
17 January 2023 Thursday
18 January 2023 Thursday
19 January 2023 Thursday
20 January 2023 Thursday
21 January 2023 Thursday
22 January 2023 Thursday

Viikko 4

23 January 2023 Thursday
24 January 2023 Thursday
25 January 2023 Thursday
26 January 2023 Thursday
27 January 2023 Thursday
28 January 2023 Thursday
29 January 2023 Thursday

Viikko 5

30 January 2023 Thursday
31 January 2023 Thursday
1 February 2023 Thursday
2 February 2023 Thursday
3 February 2023 Thursday
4 February 2023 Thursday
5 February 2023 Thursday
Ilmoittautuminen

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä