Maksniemen koulu

Maksniemen koulu




Maksniemen koulussa opiskelevat vuosiluokat 1-6. Lukuvuonna 2023-2024 koulussamme on 84 oppilasta. Koulumme on sopivan pieni, jolloin kaikki tuntevat toisensa, mikä lisää yhteisöllisyyttä, turvallisuutta ja mukavuutta. Koulun toiminta-ajatuksen perustana on yhdessä kotien ja huoltajien kanssa kasvattaa lapsesta itsenäinen, vastuuntuntoinen, hyväkäytöksinen, suvaitseva sekä hyvällä itsetunnolla varustettu lapsi ja nuori, jolla on tarvittavat ja riittävät perustiedot ja -taidot jatko-opiskelua varten. Koulussamme panostetaan siihen, että ketään ei kiusata ja olemme mukana KivaKoulu-toiminnassa.

Käytämme digitaalisia materiaaleja monipuolisesti lähes kaikissa oppiaineissa, mutta myös perinteinen kirja on tärkeä osa oppilaan opiskelua. Hyvä yhteistyö huoltajien kanssa on erinomainen perusta onnistuneelle opetus- ja kasvatustyölle.

Kalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 9

26 February 2024 Thursday
27 February 2024 Thursday
28 February 2024 Thursday
29 February 2024 Thursday
1 March 2024 Thursday
2 March 2024 Thursday
3 March 2024 Thursday

Viikko 10

4 March 2024 Thursday
5 March 2024 Thursday
6 March 2024 Thursday
7 March 2024 Thursday
8 March 2024 Thursday
9 March 2024 Thursday
10 March 2024 Thursday

Viikko 11

11 March 2024 Thursday
12 March 2024 Thursday
13 March 2024 Thursday
14 March 2024 Thursday
15 March 2024 Thursday
16 March 2024 Thursday
17 March 2024 Thursday

Viikko 12

18 March 2024 Thursday
19 March 2024 Thursday
20 March 2024 Thursday
21 March 2024 Thursday
22 March 2024 Thursday
23 March 2024 Thursday
24 March 2024 Thursday

Viikko 13

25 March 2024 Thursday
26 March 2024 Thursday
27 March 2024 Thursday
28 March 2024 Thursday
29 March 2024 Thursday
30 March 2024 Thursday
31 March 2024 Thursday
Ilmoittautuminen avoinna
Ilmoittautuminen alkaa myöhemmin
Ilmoittautuminen tehty
Ilmoittautuminen ei ole avoinna

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä