Toivalan koulu

Koulun toiminta

Tätä uutta lukuvuotta koskevat päivitetyt tiedot löytyvät viereisestä valikosta
Koulun toiminta / koulutiedote 2021-2022.

Tulevat tapahtumat

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko39

27 September 2021 Thursday
28 September 2021 Thursday
29 September 2021 Thursday
30 September 2021 Thursday
1 October 2021 Thursday
2 October 2021 Thursday
3 October 2021 Thursday

Viikko40

4 October 2021 Thursday
5 October 2021 Thursday
6 October 2021 Thursday
7 October 2021 Thursday
8 October 2021 Thursday
9 October 2021 Thursday
10 October 2021 Thursday

Viikko41

11 October 2021 Thursday
12 October 2021 Thursday
13 October 2021 Thursday
14 October 2021 Thursday
15 October 2021 Thursday
16 October 2021 Thursday
17 October 2021 Thursday

Viikko42

18 October 2021 Thursday
19 October 2021 Thursday
20 October 2021 Thursday
21 October 2021 Thursday
22 October 2021 Thursday
23 October 2021 Thursday
24 October 2021 Thursday

Viikko43

25 October 2021 Thursday
26 October 2021 Thursday
27 October 2021 Thursday
28 October 2021 Thursday
29 October 2021 Thursday
30 October 2021 Thursday
31 October 2021 Thursday
Ilmoittautuminen

Suomi 100 vuotta, juhlavuoden kuusen istuttaminen

Toivala 24 h -tapahtuman käynnisti juhlavuoden kuusen istuttaminen koulun pihalle suomalaisuuden päivänä 12. toukokuuta 2017. Tapahtuma on osa Suomi 100 vuotta -juhlavuoden tapahtumia. Myös kaikki oppilaat saivat oman kuusentaimen kotiin istutettavaksi juhlavuoden kunniaksi.

Kuusta istuttamassa Etelä-Siilinjärven asukasyhdistyksen (EtSi ry) puheenjohtaja Markku Sopanen ja Toivalan kyläyhdisyksen puheenjohtaja Jari Känninen.

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä