Toivalan koulu

Tulevat tapahtumat

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko40

28 September 2020 Thursday
29 September 2020 Thursday
30 September 2020 Thursday
1 October 2020 Thursday
2 October 2020 Thursday
3 October 2020 Thursday
4 October 2020 Thursday

Viikko41

5 October 2020 Thursday
6 October 2020 Thursday
7 October 2020 Thursday
8 October 2020 Thursday
9 October 2020 Thursday
10 October 2020 Thursday
11 October 2020 Thursday

Viikko42

12 October 2020 Thursday
13 October 2020 Thursday
14 October 2020 Thursday
15 October 2020 Thursday
16 October 2020 Thursday
17 October 2020 Thursday
18 October 2020 Thursday

Viikko43

19 October 2020 Thursday
20 October 2020 Thursday
21 October 2020 Thursday
22 October 2020 Thursday
23 October 2020 Thursday
24 October 2020 Thursday
25 October 2020 Thursday

Viikko44

26 October 2020 Thursday
27 October 2020 Thursday
28 October 2020 Thursday
29 October 2020 Thursday
30 October 2020 Thursday
31 October 2020 Thursday
1 November 2020 Thursday
Ilmoittautuminen

KRIISITUKI TOIVALAN KOULUSSA

Kriisituki Toivalan koulussa

Oppilashuollon palvelut ovat käytettävissä oppilaille matalan kynnyksen kriisiavun ja akuutin kriisin jatkotuen tarpeissa:

- psykologi Anu Rautiainen 044 740 2425 (ma-to klo 8-16)

- kouluterveydenhoitaja Lotta Parkkonen 044 740 2416

- koulukuraattori Annaleena Kauppinen 044 740 1359

 

Akuutissa kriisissä (kuolemanuhka tai kuolemantapaus) kuntalaisia palvelee Kriisiapu:

Siilinjärven kunnan mielenvireyspalvelut

Vastaava sairaanhoitaja puh. 044 740 1737 (ark. klo 11-11.30)

Terveyskeskuspsykologi puh. 044 740 2289 (ark. klo 11-11.30)

 

Siilinjärven kunnan tarjoama keskusteluapu

Huolen, murheen ja ahdistuksen kanssa ei tarvitse jaksaa yksin. Siilinjärveläisillä on mahdollista saada henkistä tukea soittamalla puhelinnumeroon 044 740 1868. Palvelu on käytössä arkisin kello 10–12.

Numerosta ei saa terveysneuvontaa eikä ohjausta päivystyksellisissä akuuteissa oireissa. Näissä tapauksissa tulee olla yhteydessä omaan terveyskeskukseen.

Tiedote koulukuraattorin ja aluepsykologin toiminnasta korona-viruksen aikana

https://peda.net/siilinjarvi/toivala/k

 

Suomi 100 vuotta, juhlavuoden kuusen istuttaminen

Toivala 24 h -tapahtuman käynnisti juhlavuoden kuusen istuttaminen koulun pihalle suomalaisuuden päivänä 12. toukokuuta 2017. Tapahtuma on osa Suomi 100 vuotta -juhlavuoden tapahtumia. Myös kaikki oppilaat saivat oman kuusentaimen kotiin istutettavaksi juhlavuoden kunniaksi.

Kuusta istuttamassa Etelä-Siilinjärven asukasyhdistyksen (EtSi ry) puheenjohtaja Markku Sopanen ja Toivalan kyläyhdisyksen puheenjohtaja Jari Känninen.

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä