Koulukuljetukset lv 2024-2025 ja kunnan koulukuljetusperiaatteet
KOULUKULJETUSREITIT LV 2024-2025
Punkalaitumen Keskuskoulu, Pohjoisseudun koulu, Yhteiskoulu ja lukio
Koulukuljetusreitit lv 2024-2025
päivitetty 17.6.2024, tiedustelut: Sari Saarikko p. 040 4879 820 ja liikennöitsijät/kuljettajat
Reiteillä koulukeskus tarkoittaa kirkonkylän koulujen kuljetusten kääntöpaikkaa eli nappularinkiä, (Vesilahdentie 11) ja Pohjoisseudun koulu (Oriniementie 25) on mainittu erikseen.
Liikennöitsijät:
Kuljetus- ja vapaa-aikapalvelut Nieminen&Honkala: Jari Honkala 050 5834 055 Mirja Nieminen 045 1350 228 Jussi Nieminen 050 5293 131
Bussiliikenne Koivisto, Juha Naatula 0400 531 971, Mika Koivisto 050 9184 746
Karunen Oy, Timo Karunen 0400 741 580
HUITTISTEN SUUNTA:
7 Huittinen 8.20-Lauttakyläntie Suttila 8.30- koulukeskus 8.50 A. Lamminmäki Oy
4B Koulukeskus 13.05-Lauttakyläntie-Reininmaantie-Suonpäänkulmantie-Vanttila, Nieminen&Honkala
7 Koulukeskus, Keskuskoulu 15.15-Lauttakyläntie-Huittinen 15.40 A. Lamminmäki Oy
1D Koulukeskus 15.35-Karjanmaantie-Vammalantie1042-Pärnänmaantie-Parpontie-Reininmaantie-Lahdenkulmantie-Vanttila, (lenkki ajetaan vuoropäivin eri suuntaan) , liikennöitsijän kilpailutus kesken.
VAMMALAN SUUNTA:
7 Vammala 8.05-Illo 8.20-koulukeskus 8.50, A. Lamminmäki Oy
1A Vammalantie 821 klo 7.00-Karjanmaantie 7.10- Pärnänmaa 7.20-Vanttila 7.45-Parpo 7.40- Keskuskoulu klo 8.00-Saunaojan alue 8.05-koulukeskus (mukaan Pohjoisseudun oppilaita) 8.15-Oriniementie-Pohjoisseudun koulu 8.25-Poutalankulmantie 8.30-Liitsola Luojunseläntie 8.35- Teiniementie klo 8.40-Pohjoisseudun koulu- koulukeskus n. 8.50, liikennöitsijän kilpailutus kesken.
1B Koulukeskus 13.05-Saunapolku-Vammalantie 1042- Pärnänmaa, liikennöitsijän kilpailutus kesken.
7 Koulukeskus, Keskuskoulu 15.20-Vammalantie Illo 15.35-Sastamala 15.55. A. Lamminmäki Oy
1D Koulukeskus 15.35-Karjanmaantie-Vammalantie1042-Pärnänmaa-Parpontie-Reininmaantie-Lahdenkulmantie-Vanttila, (lenkki ajetaan vuoropäivin eri suuntaan) , liikennöitsijän kilpailutus kesken.
POHJOISSEUDUN SUUNTA
7 Tursa 8.25-Kivisenojan th-Koosanmaa-Pohjoisseudun koulu 8.40-koulukeskus 8.50 Karunen Oy
1A Vammalantie 821 klo 7.00-Karjanmaantie 7.10- Pärnänmaa 7.20-Vanttila 7.45-Parpo 7.40- Keskuskoulu klo 8.00-Saunaojan alue 8.05-koulukeskus (mukaan Pohjoisseudun oppilaita) 8.15-Oriniementie-Pohjoisseudun koulu 8.25-Poutalankulmantie 8.30-Liitsola Luojunseläntie 8.35- Teiniementie klo 8.40-Pohjoisseudun koulu- koulukeskus n. 8.50, liikennöitsijän kilpailutus kesken.
4A Sammaljoentie 7.50- Lapintie 7.55 –Kaapelitie -Halkivaha-Vehmaantie- Mettiniementie-Moisiontie -Pohjoisseudun koulu- Kivisenojantie klo 8.45-Pohjoisseudun koulu, Nieminen&Honkala
4C Pohjoisseudun koulu 14.05- Liitsola-Poutalankulma-Moisiontie-Kivisenoja-Urjalankylä Nieminen&Honkala
1C Pohjoisseudun koulu 14.05- Vesilahdentie- kirkonkylä- Vammalantie . Liikennöitsijän kilpailutus kesken.
5C Pohjoisseudun koulu 14.05-Oriniementie-Koskioinen-Keskusta-Murronharjuntie- Orisuontie- Vihalaidantie-Oikotie-koulukeskus, Niemine&Honkala
3C Pohjoisseudun koulu 14.05 Sammaljoentie-Lapintie-Halkivaha-Vehmaantie-Isosuontie, Bussiliikenne Koivisto
5D Koulukeskus 15.35-Oriniementie-Kivisenojantie-Koosanmaantie-Moisiontie-Isosuontie- Halkivaha-Teiniementie-Liitsola-Oriniemi, Nieminen&Honkala
SADONMAAN-KOSKIOISTEN SUUNTA
5A Murronharjuntie-Harittu 7.25- Myllytie –Koskioinen-koulukeskus 8.00 Nieminen&Honkala
5A Vihalaidantie 8.20-Oikotie -Jalasjoki Murronharjuntie-koulukeskus 8.35-Pohjoisseudun koulu 8.50 Nieminen&Honkala
3A Orisuontie 7.30-Orisuontiehaara 7.35-Murronharjuntie 1440 7.40- Vehkajärventiehaara 7.45-Koulukeskus- Myllytie 620 8.20 - Koskioinen - Urjalan raja 8.20-Koskioinen-koulukeskus n. 8.50 Bussiliikenne Koivisto
3B Koulukeskus 13.05- Koskioinen-Urjalantie-Harittu-Myllytie, Bussiliikenne Koivisto
5B Koulukeskus 13.05 – Murronharjuntie-Jalasjoki- Sadonmaa, Nieminen&Honkala
3D Koulukeskus 15.35-Koskioinen-Tursa-Harittu-Myllytie, Bussiliikenne Koivisto
2E Koulukeskus 15.35-Murronharjuntie-Jalasjoki-Vihalaidantie-Sadonmaa-Myllytie, Nieminen&Honkala
KANTEENMAAN SUUNTA
2A Liitsola 7.10-Oriniemi-koulukeskus -Kanteenmaa-koulukeskus klo 8.00 (reitti vaihtelee oppilaiden mukaan), Nieminen&Honkala
2B Seikunmaantiehaara 7.50- Huhtamontie 8.05-Kanteenmaantie – koulukeskus 8.45-Pohjoisseudun koulu NieminenHonkala
2C Koulukeskus 13.05-Vammalantie-Härmäntie-Lahdenkulmantie- Harjuntie,Kanteenmaa, Nieminen&Honkala
4D Koulukeskus 15.35- Kanteenmaantie –Huhtamontie -Seikunmaantiehaara-Kutintie, Nieminen&Honkala