Päiväkoti

Pomarkun päiväkoti

Alle 7-vuotiaat lapset voivat saada varhaiskasvatusta kunnan järjestämänä. Käytännössä varhaiskasvatusta järjestävät kunnat yksin tai yhdessä, yksityiset toimijat, järjestöt ja muut yhteisöt, joilta kunta ostaa palvelun.

Varhaiskasvatuksen tavoitteena on tukea lapsen kasvua, kehitystä ja oppimista sekä edistää tämän hyvinvointia. Jokaiselle lapselle tehdään varhaiskasvatussuunnitelma. Kunnallinen päiväkotihoito voi olla joko kokopäiväistä (enintään 10h/vrk) tai osapäiväistä. Vanhempien tulee hakea päiväkotipaikkaa lapselle viimeistään neljä kuukautta ennen varhaiskasvatuksen alkamista. Varhaiskasvatus on maksullista. 

Päiväkodissa toimii neljä ryhmää: kiurut, peipot, pääskyset ja tiitiäiset. Myös ilta- ja vuorohoito on mahdollista huoltajien opiskelun tai työssäkäynnin vuoksi. Ryhmien tiedot löytyvät Ryhmät -välilehdeltä.

Pomarkussa myös esiopetus järjestetään päiväkodissa. Kunta osallistuu vuosina 2021-2024 kaksivuotiseen esiopetuskokeiluun.

Kaikki muistettavat päivämäärät löytyvät täältä!

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko 18

29 April 2024 Thursday
30 April 2024 Thursday
1 May 2024 Thursday
2 May 2024 Thursday
3 May 2024 Thursday
4 May 2024 Thursday
5 May 2024 Thursday

Viikko 19

6 May 2024 Thursday
7 May 2024 Thursday
8 May 2024 Thursday
9 May 2024 Thursday
10 May 2024 Thursday
11 May 2024 Thursday
12 May 2024 Thursday

Viikko 20

13 May 2024 Thursday
14 May 2024 Thursday
15 May 2024 Thursday
16 May 2024 Thursday
17 May 2024 Thursday
18 May 2024 Thursday
19 May 2024 Thursday

Viikko 21

20 May 2024 Thursday
21 May 2024 Thursday
22 May 2024 Thursday
23 May 2024 Thursday
24 May 2024 Thursday
25 May 2024 Thursday
26 May 2024 Thursday

Viikko 22

27 May 2024 Thursday
28 May 2024 Thursday
29 May 2024 Thursday
30 May 2024 Thursday
31 May 2024 Thursday
1 June 2024 Thursday
2 June 2024 Thursday
Ilmoittautuminen avoinna
Ilmoittautuminen alkaa myöhemmin
Ilmoittautuminen tehty
Ilmoittautuminen ei ole avoinna

Peda.net käyttää vain välttämättömiä evästeitä istunnon ylläpitämiseen ja anonyymiin tekniseen tilastointiin. Peda.net ei koskaan käytä evästeitä markkinointiin tai kerää yksilöityjä tilastoja. Lisää tietoa evästeistä