Kurikankulman koulu

Tervetuloa


koulu3.jpg

Lukuvuosi 2019-2020

Syyslukukausi 8.8.-20.12.2019
syysloma 14.-18.10.2019 (vko 42)

Kevätlukukausi 7.1.-30.5.2020
talviloma 24.-28.2.2020 (vko 9)

Koulumme on pienten lasten koulu, jossa esi- ja alkuopetus sekä aamu- ja iltapäivätoiminta tekevät tiivistä yhteistyötä. Yhteisöömme kuuluu myös päiväkoti.

Sitoudumme yhdessä luomaan kouluumme ilmapiirin, jossa on turvallista ja innostavaa työskennellä. Koulussamme kannustetaan yrittämään parhaansa ja riemuitsemaan niin omasta kuin kaverinkin onnistumisesta. Ymmärrämme, että epäonnistumisetkin kuuluvat elämään. Olemme erilaisia ulkonäöltämme, tiedoiltamme ja taidoiltamme ja silti olemme arvokkaita isoja ja pieniä ihmisiä.

Koulussamme vallitsee avoimien ovien kulttuuri. Vanhemmat ovat tervetulleita niin koulun tilaisuuksiin ja tapahtumiin kuin arkipäivän toimintaankin.

Arvostamme hyviä käytöstapoja ja pidämme toisistamme huolta.

Kannustamme liikuntaan ja terveisiin elämäntapoihin. Lähiluonto on tärkeä oppimisympäristö. Toimimme kestävän kehityksen periaatteiden mukaan.

Tutustumme ympäröivään maailmaan lähellä ja kaukana.

Tapahtumakalenteri

Uuden tapahtuman luominen

Sulje

Olet luomassa tapahtumaa menneisyyteen.

Täytä vaaditut kentät.

Varoitus

Menetät kaikki syöttämäsi tiedot, jos suljet ikkunan

Viikko40

30 September 2019 Thursday
1 October 2019 Thursday
2 October 2019 Thursday
3 October 2019 Thursday
4 October 2019 Thursday
5 October 2019 Thursday
6 October 2019 Thursday

Viikko41

7 October 2019 Thursday
8 October 2019 Thursday
9 October 2019 Thursday
10 October 2019 Thursday
11 October 2019 Thursday
12 October 2019 Thursday
13 October 2019 Thursday

Viikko42

14 October 2019 Thursday
15 October 2019 Thursday
16 October 2019 Thursday
17 October 2019 Thursday
18 October 2019 Thursday
19 October 2019 Thursday
20 October 2019 Thursday

Viikko43

21 October 2019 Thursday
22 October 2019 Thursday
23 October 2019 Thursday
24 October 2019 Thursday
25 October 2019 Thursday
26 October 2019 Thursday
27 October 2019 Thursday

Viikko44

28 October 2019 Thursday
29 October 2019 Thursday
30 October 2019 Thursday
31 October 2019 Thursday
1 November 2019 Thursday
2 November 2019 Thursday
3 November 2019 Thursday
Ilmoittautuminen