2.10 Treeni 2 Jaa Sulje Kirjaudu sisään lähettääksesi tämän lomakkeen Laske seuraavien tuotteiden yksikköhinnat. a. 1,5 litran jäätelöpaketti maksaa 2,70 €. Kuinka paljon maksaa yksi litraa samaa jäätelöä? Lauseke: € : ∙ Vastaus: € b. Kuusi suklaapatukkaamaksaa 13,20 €. Kuinka paljon maksaa yksi suklaapatukka? Lauseke: € : Vastaus: € Kirjaudu sisään lähettääksesi tämän lomakkeen