2.06 Tsemppi 1 Jaa Sulje Kirjaudu sisään lähettääksesi tämän lomakkeen Laske seuraavien tuotteiden yksikköhinnat. a. Kolmen litran jäätelöpaketti maksaa 4,35 €. Kuinka paljon maksaa yksi litraa jäätelöä? Lauseke: € : Vastaus: € b. Seitsemän tikkaria maksaa 2,80 €. Kuinka paljon maksaa yksi tikkari? Lauseke: € : Vastaus: € c. Viisi suklaapusua maksaa 2,25 €. Kuinka paljon maksaa yksi suklaapusu? Lauseke: € : Vastaus: € d. Kuusi lakupatukkaa maksaa 1,80 €. Kuinka paljon maksaa kymmenen lakupatukkaa? Lauseke: € : ∙ = € ∙ = € Vastaus: € Kirjaudu sisään lähettääksesi tämän lomakkeen