2.03 Tutkimustehtävä
Kuinka paljon lähikaupassanne maksavat seuraavat peruselintarvikkeet?
1,5 l maito
voi/margariini
leipä
juusto
makkarapaketti
1l jogurtti
1 kg perunoita
Ostat nämä tuotteet kolme kertaa viikossa.
Kuinka paljon viikon ostokset maksavat yhteensä?
1,5 l maito
voi/margariini
leipä
juusto
makkarapaketti
1l jogurtti
1 kg perunoita
Ostat nämä tuotteet kolme kertaa viikossa.
Kuinka paljon viikon ostokset maksavat yhteensä?
Sinulla ei ole tarvittavia oikeuksia lähettää mitään.